92 obserwujących
542 notki
1461k odsłon
  999   0

Tajemnice i sekrety Kremla

image

Jeśli jako dobrze poinformowany specjalista dokonasz analizy wszystkich tajemnic i sekretów Kremla to dojdziesz do następujących ważnych ogólnych wniosków: 

1. Nie tylko w społeczeństwie, ale także w większości elit powstają idee związane ze stanem  najwyższej konieczności wprowadzenia zmian w Rosji. Zmiany te są rozumiane na różne sposoby.

2. Rządząca Rosją grupa nie chce niczego zmieniać i nic nie może zaoferować. A jej rządzenie „po staremu”  jest coraz gorsze.

3. Polityka rosyjska od dawna jest grą stanowiącą imitację teatru lalek.  Jednak niektóre lalki stają się coraz bardziej aktywne i wyrywają się z rąk swoich władców sterujących ich ruchami i zaczynają rozgrywać własne, samodzielne przedstawienie.

I generalnie dojdziesz do wniosku, że dominuje tam pogląd, że ryzyko zmian znacznie przekracza ryzyko utrzymania status quo.

„Rosja wymaga ogromnego współczucia: kraj był piękny, a ludzie w nim byli utalentowani, a zapasy niewyczerpane. Lecz według dziwnych zachcianek przeznaczenia tylko najgorsze osoby były na szczycie ... Wszystko prawdziwie rosyjskie żyło w podziemiu, a wszystko co naprawdę utalentowane było zabronione".

Czytam teraz łotrzykowską powieść Maxima Chertanova i Dmitrija Bykowa "Prawda" napisaną według wzorów słynnego hiszpańskiego pisarza Mateo Alemana i cieszę się ogromnie. Już dawno temu nie śmiałam się głośno podczas czytania książki.

image

KLIKNIJ!

Przytoczyłem powyżej cytat. Tak, jest on smutny, ale dokładnie określa współczesną rosyjską rzeczywistość.

Jest ona przecież smutna. Jak powszechnie wiadomo żadne reformy systemowe nie są spodziewane po wyborach prezydenckich. I nic się po wyborach 2018 roku w Rosji nie zmieni. 

Wydaje się jednak, że Rosjanie mogą aktualnie – pomimo tak pesymistycznych opinii rosyjskich politologów i innych specjalistów – „zaangażować się w prawdziwie historyczne procesy jakie toczą się w Rosji! To zależy także od ciebie, czytelniku z Rosji i od każdego Rosjanina -  jak ta pojawiająca się szczelina, czy okno możliwości oddziaływania na władzę będzie używana, czy nie. Masz teraz okazję wziąć udział w procesie wpływania na pozytywne zmiany w swoim kraju. Istnieją jednak szanse zmienić swoją historię. Może się to jednak udać.

I wtedy, gdy przejdą lata i dziesięciolecia, niektórzy Rosjanie być może będą mieć wspomnienia – byli wśród tych, którzy kwestionowali niesprawiedliwość, arbitralność, która zmieniła historię.

Jeśli okażesz się wśród tych Rosjan, wówczas będziesz mógł powiedzieć za pewnym biskupem prawosławnym: Милостью божией с этими славными мужчинами и женщинами мы зажгли свечу, свет от которой озарил всю Россию! - Przez łaskę Bożą z tymi chwalebnymi mężami i kobietami zapaliliśmy świecę, światło, której rozjaśniło świadomość całej Rosji"!

Powyżej przytoczyłem nieco dostosowany do potrzeb niniejszej publikacji apel do Rosjan autorstwa jednego z najbardziej znanych rosyjskich politologów.

Sądzę jednak, że ten apel pozostanie bez większego odzewu. Po wyborach prezydenckich nic w Rosji się nie zmieni z powodu knuta jakim  włada prezydent Rosji w postaci swoich służb specjalnych..

A Rosjanie będą żyć nadzieją i będą czcić swojego prezydenta, który obiecuje przekształcenie Rosji w przodujące mocarstwo, które już w 2020 r. stanie się liderem światowym w dziedzinie fotoniki. I Rosja dokona przełomu, olbrzymiego skoku technologicznego - do ery fotoniki, która spowoduje światową rewolucje techniczną. Terminy "optyka" i "elektronika" będą stopniowo zastępowane ogólną nazwą "fotonika".

Aktualnie w Rosji ponad 850 firm pracuje nad fotoniką! Koncern Radio Elektroniczne Technologie  КРЭТ skupia 97 instytucji naukowych i produkcyjnych.

Wymienię tylko kilka dziedzin, w których ma nastąpić skok:

- uzbrojenie i wyposażenie sil zbrojnych w nowe rodzaje broni, dla których np. amerykańska technologia stealth stanie się bezużyteczna,

- tworzenie urządzeń powszechnego użytku i profesjonalnych o częstotliwościach radiowych i parametrach nieosiągalnych przy użyciu konwencjonalnej mikroelektroniki,

- powstawania nowych systemów radiotelekomunikacyjnych anten fazowych, co w perspektywie długoterminowej umożliwi budowę sieci unikalnych, zsynchronizowanych teleskopów radiowych i kosmicznych.

Ten przełom technologiczny i przekształcenie Rosji w światowego lidera w dziedzinie nowoczesnej techniki ma zapewnić Rosji lepszy byt i rozwój na długie lata.

Rosjanie będą popierać nowo-starego prezydenta i ponad 90% będzie miało do niego zaufanie.

I taka ma być i będzie przyszłość Rosji!

Autor: Zbigwie


Lubię to! Skomentuj101 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka