Blog
bez zmian
manama1
0 obserwujących 393 notki 156777 odsłon
manama1, 7 grudnia 2017 r.

Kraj był "tylko" bez wizji rozwoju - teraz będzie jeszcze w ideologicznym chaosie

104 4 0 A A A

Spodziewane zresztą, ogólnie negatywne (ja wielu- też uważam,że słusznie) przyjęcie nominacji P.Morawieckiego  oznacza ni mniej ni więcej w mojej ocenie tylko kompletne odejście PIS od modelu partii narodowej, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Skoro powszechnie uważany za przedstawiciela wielkiego kapitału -równie powszechnie nielubiany - nowy premier ma zastąpić równie powszechnie lubianą Szanowną Panią Premier uosabiającą w sobie wizję Dobrej Polki,   rysuje się  zatem bardzo ponura perspektywa: nie mogąc już operować frazesami patriotycznymi PIS traci nie tylko znaczna część poparcia (może 10 %, może mniej), ale i swoim postępowaniem zaprzecza sensowi obecnej formy swego istnienia , jako promotora "dobrej zmiany".   To prowadzi do ogromnego chaosu pojęciowego i ideologicznego. Nie można wierzyć, iż decydent/decydenci tej zmiany nie przewidzieli takiego własnie -jako bardzo prawdopodobnego - rozwoju wydarzeń.

I na marginesie: obym się mylił, ale jeśli dobrze potrafię ocenić sytuację: nie tylko min. Ziobro jest zagrożony;  być może przed posiedzeniem Strasburga odwołają teraz i min. Szyszko - a to również byłaby tragedia. 

Opublikowano: 07.12.2017 22:01. Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 22:03.
Autor: manama1
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

poważny i niepoważny, z dystensem i bez, patriota i pseudoeuropejczyk, myślacy z własnej skromnej perspektywy, motto: \"wiele lat analizy dla dnia syntezy\" niestety

free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • "wszyscy uczestnicy byli m za przywróceniem porządku prawnego na ziemiach polskich z roku 1795...
  • Byłem niegdyś w kamienicy Sobieskich (obecnie muzeum historyczne miasta Lwowa, z samymi...
  • "Chociaż żaden podręcznik nie wymienia nazwiska Kalergi, jego pomysły stanowią główne...

Tematy w dziale Polityka