Blog
Naród jest za uczciwością sędziów i prokuratorów
3 obserwujących
217 notek
60k odsłon
146 odsłon

Zawisła przed sądem i wisi

Wykop Skomentuj1

Sędzia SO J.Sobierajski, otrzymał sprawę, potem pojechał na zaplanowany urlop, a jak wrócił orzekł, że nie wyznaczy sądu równorzędnego, chociaż wcześniej taki wyznaczono w innej sprawie dotyczącej tego samego oskarżonego prokuratora M.M.. 

Akt oskarżenia sporzadził prok. Michał Kroplewski z Gdańska w dniu 17.09.2019r. po tym jak ponad 3 lata prowadził sprawę.

Akt oskarżenia  przekazał tam gdzie na wokandy chodził oskarżony M.M. Teraz sprawa zawisła przed sądem i wisi od 5 miesięcy. M.M. jest zawieszony pobiera brutto z budżetu ponad 12, 5 tyś zł. Przez 5 miesięcy, od sporządzenia aktu oskarżenia  pobrał ok. 60 tyś. To sie nazywa gospodarność?

Akt oskarżenia wobec M.M. liczy  już 18 tomów (ponad k. 3528). To "dzieło" zostało napisane na koszt podatników i koszty każdego dnia rosną, bo sprawa zawisła przed sądem i wisi od 5 miesięcy.

Może nie ma nic dziwnego w decyzji SSO J. Sobierajskiego, ale jestem zmuszona dodać, że chciałam wyłączyć J.Sobierajskiego od orzekania w sprawie M.M.z uwagi na zaplanowany urlop, aby szybciej nadać sprawie bieg.

Już wcześniej w 2017r. J.Sobierajski nie został wyłączony od aktu oskarżenia dotyczacego M.M. i wówczas rozpoznając zażalenie na umorzenie z art. 17 par 1 pkt 9 kpk uznał mnie za osobę nieuprawnioną do oskarżania o czyn prywatnoskargowy prokuratora M.M. kryjącego się za nickiem mmpm. SIC!!!   Czy sędzia zna oskarżonego? 

image

image


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale