Jeden czyn stanowi tylko jedno przestępstwo. Zgodnie z ustawą kara powinna być wymierzona za czyn zagrożony najwyższa karą
W tym celu wskazuję art.11.kk tutaj https://www.lexlege.pl/kk/art-11/
Na skutek wniosku pokrzywdzonej społeczniczki walczącej z bezprawiem czynem prywatnoskargowym z art. 212§ 2 kk dokonanym przez prokuratora pod nikiem MMPM, nastapiła pomoc, ale nie dla społeczniczki w pierwszej kolejności. Skoro czynu dopuścił sie prokurator i to się potwierdziło czyn ten należało rozrzerzyć o inne przepisy przewidziane dla funkcjonariuszy publicznych.
Wniosek pokrzywdzonej o postepowanie dyscyplinarne wpłynął w dniu 22 lipca 2016r do Prokuratora Generalnego - jednak mimo upływu dwa i pół roku dyscyplinarki nie wszczęto.
Teraz w związku z mowa nienawiści powstaje szum medialny. Mówi się o przepisach i zmianach? Po co? Wystarczy stosować to co jest! Przykład w kulturalnym zachowaniu sie w internecie maja dać prokuratorzy i sędziowie.
Zgodnie z Art. 142. Prawo o prokuraturze
§.1. Karami dyscyplinarnymi są: , 1) upomnienie; 2) nagana; 3) usunięcie z zajmowanej funkcji; 4) przeniesienie na inne miejsce służbowe; 5) wydalenie ze służby prokuratorskiej
Zatem ów prokurator pracuje dwa i pół roku bez nawet upomnienia????
Zgodnie z art. 93 § 4 Prawo o prokuraturze, prawomocne orzeczenie sądu skazujące prokuratora za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego powoduje z mocy prawa utratę stanowiska prokuratora.”
Zatem w przypadku skazania za czyn prywatnoskargowy z art. 212§ 2 kk nie ma utraty stanowiska prokuratora, przy braku dyscyplinarki!!!.
Czy prokurator w przypadku mowy nienawiści może więcej ?
Zastosowano szereg nieprawidłowości proceduralnych, aby wesprzeć. Ale kogo?
Wniosek o uchylenie immunitetu został napisany tylko o czyn prywatnoskargowy, co jest obrazą art. 11kk, albowiem podjęto śledztwo o czyny zgodnie z art. 11kk w szerszym zakresie czynowym.
Dowód : https://m.salon24.pl/c278974e09f8297c97960acc1cdcc348,750,0,0,0.jpg
Postanowienia co się stało z czynami z art. 231kk i 266kk nie wydano- rozpłynęły się jak kamfora.
Zgodnie z art.135 § 6. Prawo o prokukuraturze Sąd dyscyplinarny orzeka na podstawie wniosku i dowodów załączonych przez wnioskodawcę, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach może przeprowadzić inne dowody.
Czy zatem sąd dyscyplinarny skorzysta z możliwości rozszerzenia uchylenia immunitetu także o inne czyny wynikajace z art.11kk , a zagrożone karą wyższa, i ścigane z oskarżenia PUBLICZNEGO, a w dodatku podjęte w śledztwie?
Chcesz wiedzieć przyjdź 31 stycznia 2019 do SN, godzina 10, ta , sala B, ul. plac Krasińskich 2/4/6 w Warszawie
Posiedzenia sądu dyscyplinarnego sa jawne. Więcej http://www.sn.pl/sprawy/SesjaPdfLib/wokanda_JJAA-B8AA23.pdf
Ukończyłam UMK w Toruniu i uzyskałam tytuł mgr matematyki w 1991r, Studia Podyplomowe na UMK w Toruniu, w zakresie Informatyki dla Nauczycieli oraz Podyplomowe Studium Zarządzania Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Obecnie jako społeczniczka pełnię funkcję pełnomocnika regionalnego Stowarzyszenia Niepokonani 2012 (województwo kujawsko-pomorskie). Uwaga. Wszelkie prawa zastrzeżone do treści notek na blogu. Prawa autorskie do danej treści i zdjęć są ZASTRZEŻONE przez autora treści. Możliwe jest udostępnianie treści poprzez wskazanie dokumentu źródłowego ZA POMOCĄ LINKU. Kopiowanie i powielanie treści jedynie za zgodą autora.
Kontakt: Facebook, poczta salon24 lub www.niepokonani2012.pl, pełnomocnik regionalny Stowarzyszenia Niepokonani 2012 woj. kujawsko-pomorskie tel.733-030-433.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka