5 obserwujących
28 notek
69k odsłon
  596   0

Hartman i faszyzm.

 Nawiązując (i parafrazując) do dekalogu Jana Hartmana z jego notki

hartman.blog.polityka.pl/2013/02/09/faszysci-badzcie-soba/

1. Państwo jest emanacją dumnego Narodu – wyrazem jego ducha, jego suwerenności, tradycji i wiary.

2. Religią Narodu i państwa jest judaizm, której depozytariuszem jest Mojżesz.

  1. 3. Naród jednoczy się wokół państwa, wyznania oraz ich przywódców.
  2. 4. Etyczność Narodu opiera się na wierności Judaizmowi i jego naukom.
  3. 5. Naród jest suwerenną, organiczną jednością, posiadającą swą wolę i prawo do pełni życia i rozwoju; element obcy może egzystować wśród Narodu pod warunkiem pełnej lojalności względem niego i uznania jego zwierzchnictwa.
  4. 6. Demokracja jest ustrojem szkodliwym dla Narodu; Naród wymaga przywództwa na miarę swej godności i dumy; rząd musi być silny i zdecydowany, zwalczając wrogów Narodu i realizując jego niezłomną wolę, wyrażającą się w postanowieniach narodowej partii i szefa państwa.
  5. 7. Jedność Narodu wyraża się w przynależności obywateli do organizacji społecznych, politycznych i ekonomicznych, tworzących strukturę kulminującą w partii narodowej i państwie.
  6. 8. Największym zagrożeniem dla Narodu i cywilizacji są liberalne i antyżydowskie ideologie „postępowe”, zrodzone w środowiskach zdegenerowanej narodowo burżuazji, zblatowanej z międzynarodowym kapitałem, a także kosmopolityczny, wichrzycielski, z natury swej zawsze antynarodowy komunizm oraz wszelka inna dekadencja osłabiająca ducha Narodu i rozbijającą jego jedność. Wrogie Narodowi i Judaizmowi organizacje, takie jak masoneria, trzeba zwalczać bezwzględnie, w imię prawa Narodu do samoobrony.
  7. 9. Naród wymaga nieustannej pracy wychowawczej i uświadamiającej. Każdy obywatel powinien od najwcześniejszych lat uczyć się patriotyzmu, dumy z bycia członkiem Narodu, a z czasem angażować się w życie narodowych organizacji.

10.  W potrzebie każdy obywatel powinien własną krwią bronić Ojczyzny i Narodu przed wrogami zewnętrznymi oraz zdrajcami; należy zachowywać nieustającą czujność, gdyż wrogowie i zdrajcy czekają na każdą sposobność, by podstępnie ugodzić; nigdy jednak nie zwyciężą, gdyż Naród jest niezłomny i niepokonany!

"Dekalog co się zowie. Czy może o czymś ważnym zapomniałem? No więc, kochani narodowcy, z którym to z wymienionych wyżej, wzorcowych i wręcz definicyjnych poglądów faszystowskich się nie zgadzacie? Rad bym usłyszeć. Jeśli usłyszę, chętnie odmówię wam prawa nazywania się faszystami i sam tak was nazywać przestanę! A jak już przemyślicie sobie to wszystko, to zastanówcie się, proszę, dlaczego wszyscy wokół tak brzydko o tych faszystach mówią? Co im się właściwie w tym całym faszyzmie nie podoba? Gdy już do tego dojdziecie, tedy zrozumiecie dlaczego tak naprawdę sami wzdragacie się i obruszacie, gdy nazywają was faszystami." (c) Hartman

 

 

A teraz proszę siebie zapytać o faszyzm i jak to się ma do kraju z którego sięgają pańskie korzenie.

 

 

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale