Okiem ogrodnika
Rodzina i społeczeństwo, czyli - jak żyć?
74 obserwujących
1263 notki
460k odsłon
1533 odsłony

Trzaskowski - out!!!

Wykop Skomentuj80

Zawirowania związane z wyborami w sposób jednoznaczny wskazują na intencje totalnej opozycji: celem nie jest wymiana kandydata, a wywołanie chaosu.


Przekonanie, że MKB  była kiepskim kandydatem i dlatego należało tę kandydaturę wymienić i to wywołało perturbacje - jest poglądem dla mało wyrobionych odbiorców medialnej strawy. Faktycznym celem było i jest doprowadzenie do chaosu w poglądach społecznych.

To, że MKB nie miała szans na wybór - to oczywista oczywistość. Podobnie jest teraz z Trzaskowskim. Celem jego kampanii jest tylko dalsze jątrzenie. Czy społeczeństwo może poprzeć kandydaturę osobnika, który jest ewidentnym ignorantem organizacyjnym,  a wszystkiego czego się dotknie "spływa szambem"? Polacy, mimo wszystko, nie są idiotami, a w większości twardo stoją na ziemi.

Poparcie dla Trzaskowskiego  - to obecnie  twardy elektorat PO jakim jest tzw. "warszawka".


Wsparcie kandydatury Trzaskowskiego przez medialne "złogi komuny" - tu specyficzna rola radiowej "trójki", jest tylko potwierdzeniem wskazanych zamierzeń.


Bardziej istotna jest postawa marszałka Grodzkiego i Senatu. Wydawać by się mogło, że skoro "dogadano" wymianę MKB na Trzaskowskiego - prace Senatu powinny przyspieszyć. A tu siurpryza. Grodzki dalej wstrzymuje prace. Efektem -  niezgodne z prawem zbieranie podpisów wspierających kandydaturę Trzaskowskiego.

Czyli, faktycznie ma to doprowadzić do naruszenia prawa związanego z wyborami.

Można sądzić, że jest to działanie świadome i celowe jeśli faktycznym celem jest destabilizacja prawa w państwie. Wykazanie, że PiS sobie nie radzi.


Jakie jest wyjście?

Moim zdaniem - PKW powinna ściśle rygorystycznie przestrzegać zasad i odrzucić kandydaturę Trzaskowskiego z racji przekroczenia zasad ordynacji wyborczej.

Czy coś z tego wyniknie? Nic.

Trzaskowski i tak nie ma szans, a znacznie ważniejsze jest przestrzeganie prawa - także w takich przypadkach. I do tego konstytucyjny terminarz wyboru Prezydenta - powinien być dochowany.

Że będzie to pośmiewisko z PO?

I bardzo dobrze. Totalność opozycji nie powinna przekraczać zdrowego rozsądku. To także ważny czynnik społeczny.

Wykop Skomentuj80
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka