Okiem ogrodnika
Rodzina i społeczeństwo, czyli - jak żyć?
89 obserwujących
1394 notki
513k odsłon
  1539   0

Trzaskowski - out!!!

Zawirowania związane z wyborami w sposób jednoznaczny wskazują na intencje totalnej opozycji: celem nie jest wymiana kandydata, a wywołanie chaosu.


Przekonanie, że MKB  była kiepskim kandydatem i dlatego należało tę kandydaturę wymienić i to wywołało perturbacje - jest poglądem dla mało wyrobionych odbiorców medialnej strawy. Faktycznym celem było i jest doprowadzenie do chaosu w poglądach społecznych.

To, że MKB nie miała szans na wybór - to oczywista oczywistość. Podobnie jest teraz z Trzaskowskim. Celem jego kampanii jest tylko dalsze jątrzenie. Czy społeczeństwo może poprzeć kandydaturę osobnika, który jest ewidentnym ignorantem organizacyjnym,  a wszystkiego czego się dotknie "spływa szambem"? Polacy, mimo wszystko, nie są idiotami, a w większości twardo stoją na ziemi.

Poparcie dla Trzaskowskiego  - to obecnie  twardy elektorat PO jakim jest tzw. "warszawka".


Wsparcie kandydatury Trzaskowskiego przez medialne "złogi komuny" - tu specyficzna rola radiowej "trójki", jest tylko potwierdzeniem wskazanych zamierzeń.


Bardziej istotna jest postawa marszałka Grodzkiego i Senatu. Wydawać by się mogło, że skoro "dogadano" wymianę MKB na Trzaskowskiego - prace Senatu powinny przyspieszyć. A tu siurpryza. Grodzki dalej wstrzymuje prace. Efektem -  niezgodne z prawem zbieranie podpisów wspierających kandydaturę Trzaskowskiego.

Czyli, faktycznie ma to doprowadzić do naruszenia prawa związanego z wyborami.

Można sądzić, że jest to działanie świadome i celowe jeśli faktycznym celem jest destabilizacja prawa w państwie. Wykazanie, że PiS sobie nie radzi.


Jakie jest wyjście?

Moim zdaniem - PKW powinna ściśle rygorystycznie przestrzegać zasad i odrzucić kandydaturę Trzaskowskiego z racji przekroczenia zasad ordynacji wyborczej.

Czy coś z tego wyniknie? Nic.

Trzaskowski i tak nie ma szans, a znacznie ważniejsze jest przestrzeganie prawa - także w takich przypadkach. I do tego konstytucyjny terminarz wyboru Prezydenta - powinien być dochowany.

Że będzie to pośmiewisko z PO?

I bardzo dobrze. Totalność opozycji nie powinna przekraczać zdrowego rozsądku. To także ważny czynnik społeczny.

Lubię to! Skomentuj81 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka