Krzysztof J. Wojtas Krzysztof J. Wojtas
66
BLOG

Wróg naszego wroga...

Krzysztof J. Wojtas Krzysztof J. Wojtas Polityka Obserwuj notkę 3
Wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem?


Zawsze mnie zastanawiają takie zbitki myślowe i i zaczynam się zastanawiać, czy to nie manipulacja.

Takie stwierdzenie można często spotkać w odniesieniu do sytuacji na Ukrainie.

Bo Ukraina nie wyraziła skruchy za ludobójstwo dokonane na Wołyniu i ogólnie Kresach II Rzeczypospolitej, ale poniewż walczy z Rosją - naszym wrogiem, to i tak należy uznać ją za przyjaciela. I stosownie pomagać.

Problem w tym, że można przeprowadzić rozumowanie równoległe: owszem Rosja jako spadkobierca ZSRR jest współwinna bestialskiemu mordowi polskich oficerów, a szerzej elit i co prawda wyraziła ubolewanie z tego tytułu to pokajała się niedostatecznie. Jednak wobec próby likwidacji banderyzmu na Ukrainie należy ją traktować jako przyjaciela i stosownie pomagać.

Wygląda na to, że obie opcje są jednakowo uprawnione. Stąd dylemat: co wybrać? 

członek SKPB, instruktor PZN, sternik jachtowy. 3 dzieci - dorośli. "Zaliczyłem" samotnie wycieczkę przez Kazachstan, Kirgizję, Chiny (prowincje Sinkiang, Tybet _ Kailash Kora, Quinghai, Gansu). Ostatnio, czyli od kilkudziesięciu już lat, zajmuję się porównaniami systemów filozoficznych kształtujących cywilizacje. Bazą jest myśl Konecznego, ale znacznie odbiegam od tamtych zasad. Tej tematyce, ale z naciskiem na podstawy rzeczypospolitej tworzę portal www.poczetRP.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka