Krzysztof J. Wojtas Krzysztof J. Wojtas
139
BLOG

Spirala nienawiści

Krzysztof J. Wojtas Krzysztof J. Wojtas Rozmaitości Obserwuj notkę 22
Z wyborów na wybory rozwija się spirala nienawiści.

Od czasu, gdy istniała możliwość utworzenia rządu PO/PiS rozwija się spirala nienawiści. A zaczęło się to dziać właśnie po odrzuceniu możliwości współpracy.

Na początku były to starcia słowne i dotyczące drobiazgów. Ale już w wyborach 2008 pojawiać się zaczęły nieracjonalne argumenty, gdzie emocje zaczęły odgrywać coraz większą rolę. 

Następny etap to po 2015 roku - próba penalizacji zachowań strony opozycyjnej. Tu włączyły się sądy wyraźnie wspierając opozycję. Obecnie sądy są już stroną, która nawet nie bierze pod uwagę istniejącego prawa. Akcja osadzania w więzieniach została rozpoczęta, bo etap Kamiński Wąsik - to pierwszy krok.

Cóż zastanawiając się, co może być w następnym cyklu spirali nieuchronnie trzeba dojść do wniosku, że wprowadzenie sądów doraźnych i natychmiastowe egzekucje. 

Obawiam się, że proces ten jest już trudny do zatrzymania.

członek SKPB, instruktor PZN, sternik jachtowy. 3 dzieci - dorośli. "Zaliczyłem" samotnie wycieczkę przez Kazachstan, Kirgizję, Chiny (prowincje Sinkiang, Tybet _ Kailash Kora, Quinghai, Gansu). Ostatnio, czyli od kilkudziesięciu już lat, zajmuję się porównaniami systemów filozoficznych kształtujących cywilizacje. Bazą jest myśl Konecznego, ale znacznie odbiegam od tamtych zasad. Tej tematyce, ale z naciskiem na podstawy rzeczypospolitej tworzę portal www.poczetRP.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości