Krzysztof J. Wojtas Krzysztof J. Wojtas
205
BLOG

Świat w potrzebie - prelekcja n/t CP

Krzysztof J. Wojtas Krzysztof J. Wojtas Historia Obserwuj temat Obserwuj notkę 0

 9 stycznia 2012 roku we Wrocławiu, w siedzibie Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana", godz. 17.00

 ul. Kuźnicza 11-13 50-138 WROCŁAW

 tel./fax 071 341 10 05

 e-mail: civitas@civitas.org.pl

 

będzie miała miejsce prelekcja na temat idei Cywilizacji Polskiej.

Zaprezentowana zostanie nowe opracowanie tej idei – bardziej przejrzyste i w bardziej logicznym uporządkowaniu.

Przewidywany czas wprowadzenia – około jednej godziny. Może ulec zmianie, bo jeszcze teraz staram się wprowadzać uzupełnienia (raczej skracanie) w formie wypowiedzi, aby w najlepszy sposób przedstawić zarys idei bez poruszania wątków pobocznych.

 

Po prelekcji przewidywana jest dyskusja z ewentualnym uzupełnieniem wyjaśnień tyczących toru myśli zawartych w opracowaniu. Bez ograniczeń tematycznych.

 

CP jest ideą sięgającą wartości fundamentalnych; niektóre twierdzenia mogą, w pierwszym przybliżeniu, budzić sprzeciw.

 

Wszystkie osoby zainteresowane tematyką – serdecznie zapraszam.

 

Wersja pisana tekstu, po uzupełnieniach wynikających z dyskusji – zostanie zaprezentowana także na portalach.

Także, jeśli będzie taka potrzeba i możliwość – chętnie przedstawię ją bezpośrednio w formie prelekcji z dyskusją.

członek SKPB, instruktor PZN, sternik jachtowy. 3 dzieci - dorośli. "Zaliczyłem" samotnie wycieczkę przez Kazachstan, Kirgizję, Chiny (prowincje Sinkiang, Tybet _ Kailash Kora, Quinghai, Gansu). Ostatnio, czyli od kilkudziesięciu już lat, zajmuję się porównaniami systemów filozoficznych kształtujących cywilizacje. Bazą jest myśl Konecznego, ale znacznie odbiegam od tamtych zasad. Tej tematyce, ale z naciskiem na podstawy rzeczypospolitej tworzę portal www.poczetRP.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura