Blog
Most nad nicością
Partisan gardening
Partisan gardening Zaniepokojony optymista
31 obserwujących 486 notek 821500 odsłon
Partisan gardening, 11 grudnia 2017 r.

Premier niepochopny, prezydent przełknął Macierewicza a Szydło uratowana

3297 211 1 A A A

 

   Najważniejsze jednak jest to, że giz 3miasto zostaje z nami - bo warunkiem naszego drogiego blogera by nie udać się na emigrację było pozostawienie ministra obrony narodowej na stanowisku.  

  W gorących godzinach przed zaprzysiężeniem rządu hulały na przeróżnych stronach internetowych analizy i niemal pewne domniemania o poważnej rekonstrukcji rządu bo przecież spotkali się wcześniej ci i tamci najważniejsi decydenci z pałacu i Nowogrodzkiej a Waszczykowski pomimo śnieżycy i paraliżu lotniska w Brukseli z narażeniem życia wezwany wracał na dywanik. 

   Kiedy tak stanęli nasi drodzy ministrowie i wice premierzy w jednym rządku w Sali Kolumnowej to nie było jeszcze pewne dla zwykłego zjadacza chleba czy te głowy polecą czy też nie? A jednak nowy premier ze spokojem pozostawił obecny gabinet niemalże żadnej funkcji nie zmieniając oprócz owej oczekiwanej czy nieoczekiwanej zmiany miejsc.

  Widzę tutaj dużą wstrzemięźliwość nominata, który wie z jaką materią ma do czynienia i chce osobiście wyrobić sobie zdanie w ograniczony sposób ufając doświadczeniom nie swoim. 

   Padły też pewne mity o warunkach jakie miał ponoć stawiać prezydent wobec szefa MON - choć panowie spojrzeli na siebie badawczo przy wręczaniu tek. Prezydent był rzec można mocno wyluzowany - pozując do zdjęć a pani premier Szydło z filuternym uśmiechem podpisała się pod swoje wice premierostwo. 

   Najpoważniej w całym tym wydarzeniu zaprzysiężenia starego rządu z nowym premierem, zachował się on właśnie - premier Mateusz Morawiecki - z drżącym nieco głosem składając najważniejszą w swoim życiu przysięgę. 

   Uroczystość zaskakująca w swoim przebiegu dlatego właśnie, że nie było żadnej burzy ani katastrofy, żadnego głośno zapowiadanego chaosu ani trzęsienia ziemi.

   Merry Christmas!

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Próbuję zrozumieć

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Dry Imact  Zasługi Marszałka dla narodu polskiego chyba nie budzą wątpliwości, prawda? Tym...
  • @GenekX  UE już mięknie a Merkel widzi czas na negocjacje - pisze Die Welt.
  • @GenekX  Sytuacja ekonomiczna we Francji a nawet i Niemczech nie poprawia się a wiadomo, ze jak...

Tematy w dziale Polityka