Blog
brat Damian
brat Damian
brat Damian jezuita, reżyser, misjonarz
34 obserwujących 169 notek 300663 odsłony
brat Damian, 17 czerwca 2017 r.

Módlmy się o sąd

1019 14 0 A A A

Europa i totalna opozycja chcą sądzić Polskę. Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera. W sądzie jak wiadomo można sprawę wygrać lub przegrać. Episkopat ogłasza 40 godzinne nabożeństwo w intencji ratowania Ojczyzny. Weźmy pod uwagę pierwszy wariant: rząd sprawę w Trybunale wygrywa. Pani Beata jak Joanna Dark lub Emilia Plater wraca do Ojczyzny na białej kobyle, bo jak Sobieski uratowała przedmurze chrześcijaństwa przed muzułmańską nawałą. Płaczący ze szczęścia naród śle jej pod kopyta (kobyle oczywiście) swoje płaszcze. Biskupi osobiście biją w dzwony. Oglądalność TVN spada poniżej Telewizji Trwam. Część dziennikarzy założywszy w pokucie różaniec na szyję przechodzi do pracy do Ojca Dyrektora. A co najważniejsze: fundusze europejskie uratowane i dalej można nimi wspierać politykę rządzącej partii. Teraz to już nawet nie 500+ tylko nawet 1000+! I jeszcze każdemu po flaszce z okazji zwycięstwa. Resztki liderów totalnej opozycji popełnia zbiorowe seppuku na antenie TVN, które i tak niedługo zostanie przejęte przez koncern Ojca Dyrektora.

A teraz drugi wariant: rząd sprawę w Luxemburgu przegrał. Spoceni funkcjonariusze Gestapo na ulicach niemieckich miast wyłapują uchodźców. Sprawa to nie prosta, bo jak wiadomo większość uchodźców to zupełnie sprytne osiłki. Na koniec na dworcu w Monachium i Frankfurcie niemiecka policja wpycha do bydlęcych wagonów zrozpaczonych starców, wdowy i sieroty. Zaplombowane wagony konwojowane przez żołnierzy Wehrmachtu jadą w kierunku Polski. Członkowie rządu co 30 sekund występują przed kamerami telewizji i powtarzają: Nie chcem, ale muszem. A już po cichu między sobą, śmieją się, że te 5 tyś. to nam jednak Polski nie zislamizuje. Rozwścieczony tłum Polaków wita wyznawców Mahometa na granicy. Rząd chcąc - nie chcąc kieruje transport do Oświęcimia i Majdanka. Po pierwsze ponieważ trzeba tych biednych ludzi bronić przez tłumem ksenofobów, po drugie trzeba ich pilnować aby nie pouciekali z powrotem do Reichu. A co najważniejsze: fundusze europejskie uratowane i dalej można nimi wspierać politykę rządzącej partii. 1000+ i jeszcze każdemu po flaszce na otarcie łez. Poparcie dla totalnej opozycji spada do granicy błędu statystycznego. Rozjuszeni do czerwoności Polacy nie mogąc mordować uchodźców rzucają się na liderów totalnej opozycji i wieszają ich jak targowiczan na ulicznych latarniach. Resztki liderów bierze się za ręce i aby uniknąć krwawej rozprawy rzuca się na dół z Pałacu Kultury i Nauki, kiedy to tłum demoluje studio TVN.

Dlaczego totalna opozycja postanowiła strzelić sobie w stopę? Wygląda na to, że to idea Przewodniczącego. Uważam, że są dwie odpowiedzi na zadane pytanie. Pierwsza: przebywając długo w niezdrowym środowisku Brukseli i Strasburga Przewodniczący zupełnie oderwał się od bazy, czyli od tego co się w Polsce dzieje i co Polacy myślą. Druga: Przewodniczący nie jest taki głupi, wie co w trawie piszczy i po prostu zdając sobie sprawę, że sprawa totalnej opozycji jest przegrana postanowił zasłużyć na dożywotnią niemiecką emeryturę dla siebie i potomków. Tak więc módlmy się o sąd nad Polską, bo tak czy inaczej wygramy. 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

br. Damian TJ. Urodzony 1968 Lublin, uczęszczał do liceum Zamoyskiego. Należał do związanego z „Solidarnością” Niezależnego Ruchu Harcerskiego, potem do podziemnego Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”. W 1987 wstąpił do nowicjatu Towarzystwa Jezusowego w Gdyni. Zakończył filozofię w Krakowie na Wydziale Filozoficznym TJ (specjalizacja „kultura, estetyka, mass-media, kino”). Praca dyplomowa u bp. Jana Chrapka. Od 1991 pracował w TVP, jako dziennikarz i producent. Przechodzi szkolenie telewizyjne w Kuangchi Program Service – Tajwan. W 1996 wyjechał na Syberię, gdzie organizuje Studio Telewizyjne „Kana” w Nowosybirsku. Korespondent TVP i Radia Watykańskiego. Pomaga w szkolenia dziennikarzy z Europy Wschodniej w „European Center for Communication and Culture” w Falenicy. W 1999 rozpoczyna studia podyplomowe w szkole filmowej w Moskwie. W tym samym roku składa śluby wieczyste. Studia kończy w 2004 filmem dyplomowym „Wybacz mi Siergiej”, który uzyskał liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach http://www.forgivemesergei.com. Wyjeżdża do Kirgizji - praca charytatywna Kościoła Katolickiego (więzienia, domy inwalidów) i prowadzi Klub Filmowy przy Ambasadzie Watykanu w Biszkeku. W 2006 wyjeżdża na południe Kirgizji, pomaga przy zakładaniu nowych parafii w Dżalalabadzie i Oszu www.kyrgyzstan-sj.org . Buduje i kieruje Domem Rekolekcyjnym nad jeziorem Issyk Kul, gdzie co roku przebywa ponad 1000 dzieci (sieroty, inwalidzi, dzieci z ubogich rodzin, dzieci i młodzież katolicka, studenci muzułmańscy) www.issykcenter.kg . Zakłada Fundacje Charytatywną “Meerim Bulak – Źródło Miłosierdzia” i społeczną „Meerim nuru”. Kapelan więzienia - w tym zajęcia w grupie AA. 2012 w Pawłodarze (Kazachstan). 2012-13 w Domu rekolekcyjnym w Gdyni i w portalu Deon w Krakowie. 2013-14 w Moskwie – odpowiada za sprawy finansowe, prawne, organizacyjne i budowlane Instytutu Teologicznego św. Tomasza. Od 2014 pracuje w Radiu Watykańskim w Rzymie. Od IV 2016 pracuje w TVP przy przygotowaniu transmisji z ŚDM. Obecnie współpracuje z różnymi stacjami telewizyjnymi i redakcjami jako reżyser i dziennikarz. Przewodnik wysokogórski: organizował wyprawy w Ałtaj, Sajany, Tuwę, Chakasję, na Bajkał, Zabajkale, Kamczatkę, Ałaj, Pamir i Tienszan, Kolski. www.tienszan.jezuici.pl

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Jezus działał krócej :-) Nikt nie zabrania w Kościele robić cudów, nawet większych od...
  • Niech Pan idzie na spotkanie z tym czarnym księdzem i sam się przekona. Wszystko wskazuje na...
  • nie widziałem tych wskrzeszonych więc co mam mówić?

Tematy w dziale Polityka