Blog
pogaduchy do poduchy
bravo01
bravo01 ---
3 obserwujących 162 notki 56382 odsłony
bravo01, 18 listopada 2016 r.

Kajetan i lekarze

Dlaczego w Polsce tak długo trwa osądzanie przestępców? Pytanie retoryczne, ale odpowiem bo może są jeszcze tacy którzy wierzą w praworządność. 

Osądzanie trwa tak długo bo sądy muszą zbadać wszelkie okoliczności, więc nie ważne są dowody winy, ale ważne są okoliczności. Jedna z wielu okoliczności jest usytuowanie oskarżonego w hierarchii sądowniczo-lekarskiej. Pan Kajetan załapał się na tą okoliczność, lekarze stwierdzili, że w chwili popełnienia zbrodni był niepoczytalny. Wszystko byłoby OK, ale pan Kajetan nie został jeszcze skazany więc zgodnie z prawem jest niewinny, jest tylko posądzony. Na jakiej więc podstawie prawnej lekarze wykazali że był niepoczytalny w chwili popełnienia zbrodni jak mu tego nie udowodniono? Może lekarze wykazali że p. Kajetan cały czas jest niepoczytalny? a może decydujące znaczenie miała przynależność mamy p. Kajetana do wyższej kasty sędziowsko-prokuratorskiej? 

Inną ważną okolicznością są powiązania polityczno-lekarskie, bo np. jak jeden z synów ważnego polityka spowodował wypadek po pijaku to okazało sie z orzeczenia lekarskiego, że tenże cierpi na pomroczność jasną. Inny z tej rodziny spowodował wypadek jadąc na motorze bodajże 200km/h i okazało się że jest bez winy, a więc do powyższych należy dodać powiązanie policyjne. Z resztą policja i eksperci policyjni zawsze byli na usługach polityków wiadomej partii. Sądy musza to uwzględniać.

Kolejne powiązania które musi rozsądzić sąd są na styku dziennikarstwa ze wszystkim aparatem bezpieczeństwa, np. jedna wjechała samochodem w podziemne przejście dla pieszych, po pijaku i nic, a inny molestował w pracy i prywatnie i jeszcze coś z narkotykami było i tez nic. Tak więc strefa policyjno-sędziowska też jest ważna, ileż było tajemniczych zgonów na komendach i nic.

Tak więc praca sędziów jest rudna i odpowiedzialna, sędziowie muszą zbadać wiele wątków w sprawie, a to wymaga czasu. A jak już nic się nie da zrobić można liczyć na przedawnienie, jakie to piękne słowo w uszach sędziów, zero odpowiedzialności, a lata lecą i kasa leci, ech.

Opublikowano: 18.11.2016 19:29.
Autor: bravo01
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Jak ulice centrów miast opanują śniadzi to będzie jedyna możliwość dostania się do biura....
  • Ze złapanymi terrorystami w czasie akcji jest ten kłopot, że po śledztwie które nic nie...
  • Bardzo dobrze że ich zidentyfikowano, to pewno też wiedzą, znaczy się policja wie, z czego ta...

Tematy w dziale