Blog
Świat za pięć lat
Marcin B. Brixen
Marcin B. Brixen Inż. Poznaniak. brixen@o2.pl
241 obserwujących 1520 notek 2008459 odsłon
Marcin B. Brixen, 27 czerwca 2018 r.

Oświadczenie premierów RP i IZR w sprawie Pawełkowic

1120 15 0 A A A

Przerwano. Wszystko w telewizji przerwano. Na jednym kanale mecz, na innym serial. Na jeszcze innym reportaż "Patologia" o rodzinie żyjącej bez telewizora.
- Nadamy teraz wspólne oświadczenie premierów Rzeczpospolitej Polski i Izraela - rzekła z namaszczeniem spikerka i dodała już mniej pewnym głosem:
- W sprawie Pawełkowic.
Tata Łukaszka upuścił kubek i rozlał herbatę na dywan. Ale reszta rodziny nawet się tym nie przejęła. Przejęła się za to tym co się działo na ekranie.
A na ekranie pojawili się obaj premierzy, którzy serdecznie się uścisnęli i do mównicy podszedł polski premier.
- Proszę państwa. Zapewne państwo zastanawiacie się dlaczego zajmujemy się akurat sprawą Pawełkowic. Ma to jednak pewien bardzo ścisły związek z dwoma naszymi bardzo ważnymi ustawami. Reprywatyzacyjną i tą o IPN. W związku z międzynarodowym aspektem całej tej sprawy będę mówił w językach międzynarodowych.
I premier odczytał krótkie oświadczenie po angielsku. Potem w jidysz, następnie po niemiecku, francusku, włosku, rosyjsku i hiszpańsku. Następnie przeszedł na gwarę kaszubską, śląską, wielkopolską oraz narzecze pawełkowickie używane w Pawełkowicach przez trzynaście osób. Wreszcie przemówił po polsku.
A oto tekst oświadczenia.

1. Premierzy obu rządów stwierdzają zgodną i przykładną współpracę obu państw, która liczy już sobie cztery tysiące lat i trwa bez większych zakłóceń, pomimo tego, że to Polacy zabili Jezusa no i zabijali Żydów w czasie drugiej wojny światowej.
2. Premierzy zgodnie potępiają antypawełkowicyzm, który pojawił się na arenie międzynarodowej.
3. Uważamy za krzywdzące i niesprawiedliwe nazywanie Pawełkowic "drugim Sosnowcem". Odstępujemy od penalizacji osób używających tego określenia, bowiem po debacie na forum międzynarodowym sprawa stała się znana na tyle opinii publicznej, że nie będzie ona już się mylić w tak delikatnej kwestii. Zresztą zawsze pozostaje otwarta furtka do dochodzenia prawa i sprawiedliwości. Obywatel będzie mógł skorzystać w platformy obywatelskiej, jaką są wolne sądy i do nich to będzie mogła się zwrócić obrażona osoba z Pawełkowic. Albo Sosnowca.
4. Z radością i dumą ustalamy, że nie dotyczy to badań naukowych. Będzie można zatem nadal obrażać mieszkańców Pawełkowic, tyle, że w książkach. Takich naukowych. Albo Sosnowca.
- I to wszystko - odparł polski premier chowając kartki do kieszeni.
- Przepraszam bardzo! - zawołał jakiś dziennikarz. - Ale mówił pan, że ma to jakiś związek z ustawą reprywatyzacyjną...
- No tak - pokiwał głową premier. - Nie wiem, czy państwo pamiętacie, że komisja reprywatyzacyjna w zeszłym roku odzyskała kamienicę w Pawełkowicach. Szajka oszustów posługując się sfałszowanymi dokumentami przejęła budynek powołując się na pełnomocnictwo właściciela kamienicy z czasów drugiej wojny światowej. Otóż proszę państwa, ten człowiek musiałby mieć dzisiaj sto dwadzieścia osiem lat, co jest oczywiście bardzo, bardzo mało prawdopodobne. Już większe szanse są na wyjście z grupy na mundialu. Czy muszę dodawać że w wyniku bandyckiego traktowania lokatorzy musieli opuścić oddany budynek? Na szczęście udało się odzyskać ten budynek...
- ...i lokatorzy do niego wrócą, brawo! - zakrzyknęła jakaś dziennikarka.
Premier Polski zrobił niewyraźną minę.
- No nie do końca tak. Bowiem komisja reprywatyzacyjna będzie musiała jednak tę kamienicę rereprywatyzować. Znalazł się bowiem przedwojenny właściciel, który obecnie mieszka w Izraelu...
- Dlaczego mnie to nie dziwi, że akurat tam - mruknął kolejny dziennikarz i zawołał:
- Hej, co to znaczy "żyje"? On żyje do dziś? To ile on ma lat Czy to możliwe?
Do mikrofonu podszedł premier Izraela i powiedział:
- Mosze Goldman kończy w tym roku sto pięćdziesiąt cztery lata. Dużo? Może. Dziwi to pana? Ma pan prawo. Ale my umiemy długo czekać.
-------------
marcinbrixen.pl
http://www.wydawnictwo-lena.pl/brixen3.html - blog w formie książki
https://pl-pl.facebook.com/marcin.brixen

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nie biorę żadnej odpowiedzialności za to co robi Łukaszek, a tym bardziej za to, co mówi Gruby Maciek.
A tak poza tym, to fikcja, czysta fikcja.

UWAGA! Podczas czytania nie należy jeść i pić! Nie zaleca się czytania pokątnie w obecności szefa! Opluty monitor czyścimy specjalną chusteczką, a klawiaturę szczoteczką do zębów (by Redpill)

BLOG W WYDANIU KSIĄŻKOWYM :) - TOM 3!
image

O książce:

ŚpiEwka
Koteusz
Teresa Bochwic
Rzeczpospolita
Opcja na prawo
"Rz" - prof. Rybiński
"Dziennik Polski"

Z podziękowaniami:
Goscinnemu i Sempe za Mikołajka
Christophowi Heinowi za Jakuba Borga
Januszowi Chriście za Kajka i Kokosza
Strugackim za Aleksandra Iwanowicza Priwałowa
de Amicisowi za Henryka
Rayowi Bradbury'emu za Guya Montaga
Conan-Doyle'owi za Holmesa i Watsona

Ojczyzna
Lekcja historii
Lestat - Dziewczynka z tutką i anioły nie licząc misia

image

Dzięki Waszym głosom mój blog w edycji 2008:
w II etapie zajął ósme miejsce w kategorii "absurdalne i offowe" (na 263 zgłoszone)
w III etapie zajął czternaste miejsce w kategorii "bloger roku" (na 4206 zgłoszonych).
Bardzo dziękuję za każdy głos.

website stats

Locations of visitors to this page

statystyka statystyki
Mój e-mail:
brixen@o2.pl

Życie przebija fikcję:

Notka nr 6
Renata Rudecka-Kalinowska: "Prokuratura Okręgowa w Warszawie (...) Zawiadomienie o zamiarze popełnienia przestępstwa. (...) Na blogu autorki używającej nicka Ufka ukazał się komentarz, z którego jednoznacznie wynika , że jego autor „zapisał się” do komisji wyborczej w celu podjęcia działań przeciwko kandydatowi na urząd Prezydenta RP Bronisławowi Komorowskiemu, co wyraża zarówno poprzez nadzieję, że jest wstanie przyczynić się do wygranej Jarosława Kaczyńskiego poprzez zapewnienie autorki bloga ”Damy radę, Ufko! Działamy, zapisalem się do komisji na niedzielę – jednak zdążyłem” - jak i poprzez użycie jako motta tegoż kometarza słów jednoznacznie wskazujących na brak obiektywizmu i żywiołową nienawiść do Bronisława Komorowskiego zawartą w słowach: „na pohybel Bronkowi!”"

Notka nr 5
slaughterhouse5: "Mój sposób na PiS jest więc bardzo prosty - jest to racjonalna i świadoma ignorancja."

Notka nr 4
slaughterhouse5: "I nie ma w tym absolutnie nic dziwnego - do polityki i tak nie wszyscy się nadają, nie wszyscy muszą politykę rozumieć. Uważam, że wystarczy jak w dyskursie politycznym uczestniczy np. 30% świadomego społeczeństwa - reszta może być całkowicie apolityczna (!). Tyle, że ta "apolityczna reszta" powinna np. zajmować się pracą, szkołą, rodziną, dobrobytem, czy też innymi sprawami - jeżeli więc apolityczny "obywatel" wolną od polityki energię przeznaczą na te sfery, to można powiedzieć, że jest w tym wiele zalet."

Notka nr 3
Miki: O katastrofie w Smoleńsku 10.04.2010 "Gdyby nie dekomunizacja, rozumiana jako wywalanie z pracy każdego, kto choć otarł się o poprzedni ustrój, prezydencka Tutka albo by wylądowała cało w Smoleńsku, albo by poleciała na inne lotnisko. Dekomunizacyjny szał, w jaki wpadli nowi władcy Polski, spowodował, że z wojska odeszli oficerowie, wyszkoleni w czasach Układu Warszawskiego, potrafiący korzystać z jego aparatury i procedur. Dlatego 10 kwietnia samolotem dowodził nieopierzony nowicjusz, braki umiejętności nadganiający brawurą."

Notka nr 2
mr off: "Premier Donald Tusk jest dzis nie tylko szefem rzadu oraz Platrormy Obywatelskiej, ale takze nieformalnym przywodca calego obozu Europejczykow znad Wisly (stanowiacych 90-80% populacji Polakow). Jego polityczni oponenci - bracia Kaczynscy i skupiony wokol nich polityczny oboz antyeuropejskich (Neo)Wandejczykow – otwarcie odrzucaja lub skrycie sabotuja scisla integracje Polski z panstwami i narodami Unii Europejskiej na fundamencie wartosci cywilizacji chrzescijanskiej, ktorych esencje zawiera Karta Praw Podstawowych. Po wejsciu w zycie Traktatu Lizbonskiego partia Kaczynskich i ich akolici przestali juz byc normalna opozycja polityczna w panstwie demokratycznym: stali sie polityczna przeszkoda w realizacji strategii polskiej racji stanu o ksztalcie ktorej zdecydowal Narod (ratyfikacja Traktatu Lizbonskiego wiekszoscia 2/3 glosow Sejmu i Senatu RP)."

Notka nr 1<

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Notka nr 1500! :)
  • Dzisiaj Hiobowscy kończą 10 lat! 3 lipca 2008 roku ukazał się pierwszy odcinek. Dziękuję...
  • Ktoś skojarzył, chylę czoła :)

Tematy w dziale Kultura