Brun
Brun brun brun
9 obserwujących
92 notki
47k odsłon
278 odsłon

Quo Vadis? Pan, panie doktorze...

Wykop Skomentuj

Za Wirtualną Polską; pan Kosiniak Kamysz został ojcem swojej córki.

https://wiadomosci.wp.pl/wladyslaw-kosiniak-kamysz-zostal-ojcem-pochwalil-sie-zdjeciem-coreczki-6377661779412609a

Gratulacje z powodu przyjścia dziecka na świat, dla matki, przede wszystkim bo to ojcu głównie radość a dla matki to i emocje i wysiłek i przeżycie.

Niech tam dzieciak rośnie zdrowo i dobrze mu się w życiu powodzi.

Jak to jednak jest w obiegu, mówią, ojca się nie wybiera tylko ma się takiego jakiego się ma . Zastanawiam się jak w kontekście tych oklasków dla świni pana Jażdżewskiego czy lider PSL ochrzci swoją córkę, czy też nie. Uważnie bowiem słuchając tego co mówił w proteście, podobno i opozycji do przedmówcy wykładu Przewodniczącego Rady Europejskiej pana Donalda Tuska, Kosiniak Kamysz mówi że;

"[...] nie możemy się zgodzić na tych, którzy mówią i obrażają w jakikolwiek sposób całą wspólnotę Kościoła. Hierarchia popełnia swoje błędy, proboszczowie angażując się w politykę źle robią. [...] - Kościół to coś więcej niż hierarchia i proboszczowie. To wspólnota wszystkich i nie ma naszej zgody, naszego przyzwolenia na obrażanie i na wykorzystywanie tej wspólnoty i odbieranie jej prawa do mówienia o sprawach najważniejszych, również światopoglądu. " (za Gazetą Wyborczą; http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24751227,kosiniak-kamysz-w-kosciele-chcemy-slyszec-o-panu-bogu-a-nie.html ). 

Zatem, literalnie rzecz biorąc, gdyby się może znalazł jakiś wikary, bowiem proboszcz... o, co to to nie. Rysuje się z tego jakiś kościół ludowy, wyzwolony, bez proboszczów. Pomiędzy, bowiem, proboszczem a papieżem jest tylko jeszcze biskup, to jest ta hierarchia, która popełnia błędy i ma swoje za uszami.

Co na słowa swego przewodniczącego ci co "żywią i bronią"? Nie wiadomo.

Przemówienie pana Jażdżewskiego, entuzjastycznie przyjęte przez salę, jego magnificencję rektora Uniwersytetu Warszawskiego, byłych ministrów i premierów, wicepremierów, obecnych liderów partii w Polsce opozycyjnych, było jak strzał pomiędzy oczy. Krótkie, precyzyjne, skuteczne. Patrząc na prawice opuchłe od klaskania, pana Kosiniaka Kamysza, przyjacielskie trzepnięcie po plecach pana Jażdżewskiego przez pana donalda, nie ma co zupełnie się zastanawiać nad tezami późniejszego przemówienia Przewodniczącego Rady Europejskiej, które, w kontekście święta Konstytucji 3 Maja i toczącej się kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego są zupełnie nieistotne. Istotne jest tylko czy Tusk wiedział co Jażdżewski ma zamiar powiedzieć, czy też nie wiedział.

Jeżeli wiedział to go to dyskwalifikuje jako Polaka, jeżeli nie wiedział to też go to dyskwalifikuje jako polityka. Tak źle i tak niedobrze. Jakim Donald Tusk jest skutecznym politykiem wszyscy wiemy dobrze. Zatem, z której strony by nie patrzeć, został zdyskwalifikowany jako polski polityk.

Czy to był samobój? (korzystając z bliskiej panu byłemu premierowi retoryki piłkarskiej)

Wiele wskazuje na samozaoranie, wyrażenie bliskie polskim internautom i dobre w kontekście tytułowego PSLu. Cóż bowiem ów PSL?

Zaraz po wyborach samorzadowych w Polsce popełniłem byłem notkę:

https://www.salon24.pl/u/brun/905012,blady-strach-pada-na-psl

gdzie wyraziłem, o ja głupi i naiwny, niemal pewność, że wobec rzezi peeselowskich niewiniątek jednym dla tej partii wyjściem jest natychmiastowe wejście w koalicję z PISem, bowiem w tej sytuacji "Pragmatyzm zwycięży, a z czego najlepiej, prócz przywiązania do ziemi, Boga i Ojczyzny, znany jest polski chłop, jak nie z pragmatyzmu. 

No chyba, że oni są tacy chłopi jak ze mnie balerina... ".

Otóż wygląda na to, że prezes PSLu nie tylko, że wygrał już w cuglach wszystkie te tańce z gwiazdami ale prostą drogą podąża ku stanowisku pierwszej primabaleriny Teatru Wielkiego... Bolszoj, w ... Moskwie.

Chłop z niego nad chłopy, samozaorany taki jak żaden z poprzedników. (No, może pan Pawlak, też by co nie co ugrał w tej konkurencji).

No i co na to wszystko wiejski elektorat, licznie się dzisiaj na mszach katolickich gromadzący...

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka