Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
278 obserwujących 3279 notek 4338116 odsłon
Sowiniec, 19 stycznia 2017 r.

Tarnowskie taborety

279 15 0 A A A


Takie gesty budują wiarę w to, że w dzisiejszych czasach niekoniecznie „homo homini lupus est”, a nawet w anonimowych instytucjach trafiają się życzliwe bliźnim osoby.


Radio Kraków poinformowało, że przewodniczący Rady Osiedla Piaskówka w Tarnowie Mirosław Biedroń ustawił między drugim i trzecim piętrem na jednej z klatek bloku taboret, żeby ulżyć schorowanej sąsiadce z czwartego piętra, która ma ponad 80 lat i problemy z chodzeniem.


Pomysł spodobał się prezesowi Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Zbigniewowi Sipiorze i krzeseł na półpiętrach będzie więcej. Przypomniał on, że przed laty w dwóch klatkach zamontowano tamże składane siedzenia dla schorowanych mieszkańców, ale później je zdemontowano. 


            W rozmowie z krakowską rozgłośnią zadeklarował, że tam gdzie jest taka potrzeba, spółdzielnia będzie montowała składane krzesełka.


            - Tam gdzie są młodsi ludzie, sprawniejsi, to będą chodzić bez przystanków między piętrami. Tam gdzie mieszkańcy będą potrzebować, jesteśmy otwarci i czekamy na zgłoszenia. Skoro nie robimy wind, to zróbmy przynajmniej to - wyjaśnił prezes Sipiora.


            „Mirosław Bierdroń ma nadzieję, że także pozostałe tarnowskie spółdzielnie mieszkaniowe będą w razie potrzeby montowały krzesła na półpiętrach. Taboret we własnej klatce oznaczył naklejką, a sąsiedzi... przymocowali go łańcuchem do kaloryfera. Jedna z tarnowianek, która chwali tę inicjatywę podkreśla, że siedzenia muszą być dobrze oznaczone, żeby ludzie nie krępowali się z nich korzystać” - czytamy na stronie internetowej Radia Kraków.


            Bardzo to miłe.


Jerzy Bukowski


 


Opublikowano: 19.01.2017 16:27.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • AlexanderG Jest się czego bać?
  • noo W życiu!
  • W kiblu damskim czy męskim?

Tematy w dziale Społeczeństwo