Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
278 obserwujących 3279 notek 4338116 odsłon
Sowiniec, 10 lutego 2017 r.

Porzuceni w szpitalach

156 9 0 A A A


     Bardzo smutne zjawisko, które odnotowywano do tej pory głównie w okresach świątecznych i wakacji letnich, nasila się ostatnio w Krakowie.


     Mam na myśli pozostawianie osób starszych i przewlekle chorych przez ich rodziny w szpitalach po zakończeniu leczenia. Niekiedy domagają się tego sami pacjenci.


     - Takie sytuacje nie są jednostkowe. W jednym przypadku Rzecznik Praw Pacjenta powiedział, że chory musi dalej zostać, bo żona nie jest przygotowana. Ona nie jest przygotowana przez dwa miesiące i nie chce zabrać swojego męża. Takich przypadków mamy dziesiątki - powiedziała Radiu Kraków dyrektor Szpitala im. Jana Pawła II Anna Prokop-Staszecka.


     Tacy pacjenci nie tylko zajmują łóżka tym, którzy wymagają leczenia, ale generują też spore koszty nieuzasadnionego dalszego pobytu w placówce szpitalnej.


     Lekarze i pielęgniarki podejrzewają, że część kwalifikujących się do wypisu osób woli przebywać w szpitalu, gdzie mają zapewnioną fachową opiekę, aniżeli wrócić do domu, w którym nie będzie miał się nimi kto zająć. Inni chcieliby natomiast znaleźć się we własnym mieszkaniu, ale nie pasuje to krewnym, którzy wymuszają na szpitalnym personelu przedłużenie pobytu.


     Tak czy tak nie wystawia nam to zbyt dobrego świadectwa jako społeczeństwu.


 


Opublikowano: 10.02.2017 12:50.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • AlexanderG Jest się czego bać?
  • noo W życiu!
  • W kiblu damskim czy męskim?

Tematy w dziale Społeczeństwo