Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
278 obserwujących 3279 notek 4338116 odsłon
Sowiniec, 14 lipca 2017 r.

Policjanci w pałacu

470 69 0 A A A


                Nowohucki komisariat policji przeprowadzi się na czas remontu swojej siedziby na osiedlu Zgody do dawnego budynku administracyjnego huty Arcelor Mittal (w okresie PRL nosiła imię Lenina, w latach 1990-2004 Tadeusza Sendzimira), czyli tzw. pałacu Dożów - poinformował na antenie Radia Kraków prezes spółki „Nowe Centrum Administracyjne”, radny miejski Prawa i Sprawiedliwości Włodzimierz Pietrus.


           Policjanci z najmłodszej dzielnicy Krakowa będą pełnić służbę w jednym z dwóch zaprojektowanych przez Janusza Ingardena bliźniaczych budynków, które od momentu ich wzniesienia zachwycały miłośników architektury. Chociaż wznoszone były dla dyrekcji i administracji socjalistycznego zakładu pracy, wyróżniały się wyrazistym pięknem i niebanalnym stylem przypominającym perły weneckiego renesansu. Dlatego właśnie  nazwano je pałacami Dożów.


              Do drugiego budynku wprowadzi się Małopolskie Kuratorium Oświaty oraz część wydziałów Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.


           


 


Opublikowano: 14.07.2017 13:19. Ostatnia aktualizacja: 15.07.2017 10:54.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • AlexanderG Jest się czego bać?
  • noo W życiu!
  • W kiblu damskim czy męskim?

Tematy w dziale Rozmaitości