Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
292 obserwujących 3640 notek 4664565 odsłon
Sowiniec, 11 września 2017 r.

Paszportowy triumf kopca Piłsudskiego

351 84 0 A A A


        Z ogromną radością informuję, że kopiec Józefa Piłsudskiego na krakowskim Sowińcu zwyciężył w ogłoszonym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji konkursie na znak graficzny do projektowanego na 2018 rok nowego paszportu.    


        Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w internetowym głosowaniu poparli tę propozycję.


        Usypany przez naród w latach 1934-1937, doprowadzony do ruiny przez komunistów po II wojnie światowej, częściowo odnowiony wielkim wysiłkiem społecznym po 1980 roku, a doprowadzony do przedwojennego stanu staraniem władz samorządowych oraz państwowych po przełomie politycznym 1989 roku nietypowy pomnik niepodległości jest równoważny swym znaczeniem Grobowi Nieznanego Żołnierza. Nazywa się go także Mogiłą Mogił, ponieważ złożono w nim ziemie z ponad 4,5 tysiąca pobojowisk i miejsc kaźni z całego świata, w których kolejne pokolenia Polaków przelewały krew za suwerenność Rzeczypospolitej.


        Cieszę się, że kopiec Piłsudskiego znalazł uznanie wśród tak wielu rodaków, co przełożyło się na jego paszportowy triumf.


      Wyrazy wdzięczności kieruję także do krakowskich dziennikarzy, którzy systematycznie zachęcali do głosowania na ten właśnie znak graficzny. Bez ich wsparcia Mogiła Mogił nie zwyciężyłaby w konkursie.

             


                  przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego przy Towarzystwie Miłośników Historii i Zabytków Krakowa - dr Jerzy Bukowski


           


Opublikowano: 11.09.2017 12:11. Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 20:50.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @manu in ferrum Król?
  • @Halina Labuz Na to wygląda.
  • @Antykodziarz A do czyjego?

Tematy w dziale Polityka