Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
293 obserwujących 3790 notek 4799473 odsłony
Sowiniec, 14 stycznia 2018 r.

Pośmiertne zwiedzanie świata

571 50 0 A A A


         Właśnie okazało się, że stara zasada handlowa „klient nasz pan” obowiązuje nie tylko za życia, ale także po śmierci. Jak poinformowała „Rzeczpospolita” za branżowym portalem Travel Talk, dwaj przedsiębiorcy pogrzebowi z Berlina założyli „biuro podróży” dla… prochów w urnach.  W ten sposób ten, kto nie zdążył odwiedzić wymarzonych miejsc za życia, może znaleźć się w nich po śmierci.


                - Pomysł z wyjazdami w urnie związany jest z potrzebą wielu osób do maksymalnej personalizacji pogrzebu - powiedział portalowi współwłaściciel zakładu pogrzebowego „Listopad” Christoph Basner (cytaty za “Rz”).


                   Już pojawili się pierwsi klienci zainteresowani takimi wycieczkami”.


                 - Jedna kobieta, z którą aktualnie prowadzimy rozmowy, chce po śmierci wybrać się nad Ganges - dodał Basner.


                 W praktyce pomysł przedstawia się następująco: planując swój pogrzeb z wyprzedzeniem, można jednocześnie podróż w urnie i to z dowolną liczbą przystanków po drodze. Pracownik zakładu pogrzebowego zabiera bowiem prochy zmarłego w podróż jako bagaż podręczny, a potem jedzie we wskazane miejsce, a całą wyprawę dokumentuje zdjęciami i filmami. Cel wyprawy jest ustalany w czasie indywidualnych rozmów z zainteresowanymi jeszcze za ich życia lub z ich rodzinami. Ciężar organizacji podróży bierze na siebie zakład pogrzebowy” - czytamy w gazecie.


                 Basner ustalił, że urnę z prochami zmarłego można wnieść na pokład samolotów większości linii lotniczych, tylko kilka krajów na świecie zabrania tego procederu lub bardzo go utrudnia.


               Ostatnio amerykańska aktorka Billie Lourd, córka zmarłej niedawno Carrie Fisher, która zasłynęła rolą księżniczki Lei w , opublikowała zdjęcia ze swojego wyjazdu do Norwegii. Jak informuje gazeta , chciała w ten sposób spełnić marzenie matki, która bardzo pragnęła zobaczyć zorzę polarną” - napisała Rzeczpospolita” za Travel Talk.


                 Czego to żywi nie wymyślą dla zmarłych!


 


Opublikowano: 14.01.2018 12:37. Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 14:15.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @deda Oczywiście.
  • https://niezalezna.pl/241683-tylko-u-nas-wyjatkowa-interpretacja-psalmu-33-w-wykonaniu-marcina-wo...
  • @dodozaur Zawsze jest ważne, podobnie jak pozostałe.

Tematy w dziale Rozmaitości