Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
293 obserwujących 3864 notki 4864341 odsłon
Sowiniec, 28 stycznia 2018 r.

Izraelska hucpa

1551 294 0 A A A


              Nie rozumiem spektakularnego oburzenia ważnych polityków izraelskich na wprowadzone przez Sejm zmiany w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej w kwestii karania za obarczanie narodu polskiego za współudział w Holokauście.


              Pomijając fakt, że żadne państwo nie powinno mieszać się w prawodawcze decyzje innego, dla nikogo, kto zna historię II wojny światowej, nie ulega wątpliwości, że władze II Rzeczypospolitej na Uchodźstwie oraz struktury Polski Podziemnej jednoznacznie piętnowały i nakazywały surowe karanie wszelkich działań przeciwko Żydom podejmowanym zarówno z pobudek antysemickich, jak czysto rabunkowych. Jeżeli jakiś obywatel II RP denuncjował lub mordował innego obywatela tego państwa, to nie miała znaczenia ich narodowość. Zbrodnia jest zawsze zbrodnią i tyle.


            W ostatecznym rozrachunku liczy się natomiast liczba drzewek zasadzonych w alei Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata jerozolimskiego Instytutu Yad Vashem. A tymi uczczono najwięcej Polaków, co również pozostaje poza wszelką wątpliwością.


           Oczekuję od obecnych władz Rzeczypospolitej zdecydowanej, opartej na historycznych faktach odpowiedzi na bezczelne żądania strony izraelskiej w tej materii.


 


Opublikowano: 28.01.2018 12:33. Ostatnia aktualizacja: 28.01.2018 13:01.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @dim... To będzie propolski film.
  • @dim... Timokracja tudzież politeia.
  • @deda E.

Tematy w dziale Polityka