Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
295 obserwujących 3967 notek 4969516 odsłon
Sowiniec, 2 grudnia 2018 r.

Kto nie chciał w dzieciństwie być strażakiem?

181 37 0 A A A

               Jeden z najsłynniejszych rysunków Andrzeja Mleczki sprzed wielu już lat ukazuje dwóch Polaków patrzących na egipskie piramidy. Pierwszy z nich lekceważąco mówi do drugiego:

             - E, nie takie rzeczy żeśmy ze szwagrem robili po pijanemu.

              Pijacka fantazja (nie mylić z ułańską!) najwyraźniej nie ginie w naszym narodzie, chociaż jej skala nie jest aż tak monumentalna. Oto nietrzeźwy 21-latek ukradł służbowy samochód dostawczy straży pożarnej z terenu jej jednostki przy ulicy Westerplatte, czyli w samym centrum Krakowa.

            Sprytnie wykorzystał moment wyjazdu trzech zastępów strażaków do pożaru, wbiegł na parking, wsiadł do pierwszego z brzegu pojazdu, staranował zamknięte już szlaban oraz bramę i rozpoczął rajd po ulicach podwawelskiego grodu. Nie wiem, czy zdołał uruchomić syrenę, ale dojechał aż do Słomnik, czyli dosyć daleko. Tam spowodował kolizje i został ujęty przez policjantów.   

           Strach pomyśleć, co by się mogło stać, gdyby zasiadł za kierownicą ogromnego samochodu-cysterny i popędził nim w siną dal.   

          Jedynym wytłumaczeniem - i taką linię obrony powinien przyjąć przed sądem - będzie dla 21-latka odwołanie się do marzeń z dzieciństwa, bo przecież prawie każdy mały chłopiec chce być strażakiem. Wątpię jednak, czy Temida okaże się dlań wyrozumiała.


Opublikowano: 02.12.2018 18:34.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Nie mogę jeszcze ujawnić konkretów, ale mam wielce obiecujące wiadomości w sprawie filmu o...
  • @Kserkses0517 Kto pisze?
  • @Zbylut9 Kto to jest Kacperek?

Tematy w dziale Rozmaitości