Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
295 obserwujących 3965 notek 4967887 odsłon
Sowiniec, 4 grudnia 2018 r.

Nazbyt miłosierny kardynał

1635 197 0 A A A

                 Teoretycznie nie ma niczego złego w tym, że naprzeciw siebie mają swoje siedziby klasztory żeński i męski, lepiej jednak, aby dzieliła je większa odległość.   

                Ta stara mądrość chrześcijańska przypomniała mi się, kiedy media obiegła informacja, że uznawany za liberała i znany ze swoich progejowskich postaw arcybiskup Newark ksiądz kardynał Joseph Tobin przez pewien czas dzielił  mieszkanie z młodym włoskim aktorem o rzucającej się w oczy urodzie. Francesco Castiglione, który często prezentuje swoje nader atrakcyjne ciało, pozując do zdjęć na Instagramie, ćwiczył swój angielski w szkole bliskiej apartamentom amerykańskiego hierarchy i dlatego został przezeń przygarnięty.   

               Zapytany o to przez dziennikarza kard. Tobin przyznał, że gościł aktora w swoim mieszkaniu „przez pewien czas”, nie chciał jednak odpowiedzieć, czy udzielał noclegu również innym, zgłębiającym tajniki języka angielskiego studentom.

              No cóż, może purpurat z Newark wziął sobie po prostu mocno do serca ewangeliczną zasadę miłości bliźniego, a zwłaszcza cztery uczynki miłosierdzia względem ciała: głodnych nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać, podróżnych w dom przyjąć, ale z pewnością nie wszyscy z potraktują z daleko idącą wyrozumiałością jego szlachetną postawę, zwłaszcza że niedawno gościł w swojej archikatedrze pielgrzymkę gejów i lesbijek.


Opublikowano: 04.12.2018 07:43.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Fatalna decyzja:...
  • https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-pis-rezygnuje-z-uchwaly-ws-odpowiedzialnosci-za-holokaust,...
  • @Oscar Boris Velder E.

Tematy w dziale Społeczeństwo