Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
295 obserwujących 3927 notek 4930683 odsłony
Sowiniec, 4 stycznia 2019 r.

Jest chętny do bycia kolejnym prezydentem Krakowa

653 126 0 A A A

                   To wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Łukasz Wantuch, który już zadeklarował gotowość powalczenia o ten urząd w 2023 roku, jeżeli profesor Jacek Majchrowski nie będzie ubiegał się o następną kadencję.   

                 Wantuch należy do prezydenckiego klubu Przyjazny Kraków, a przed tegorocznymi wyborami samorządowymi spisał notarialne oświadczenie, że jest to jego ostatnia kadencja jako radnego. Mandat sprawuje po raz drugi, ale po raz pierwszy przejął go po Jerzym Friedigerze,  kiedy tamten objął stanowisko dyrektora szpitala im. Stefana Żeromskiego.   

                Kandydat do rządzenia Krakowem jest znany ze zgłaszania różnych inicjatyw,  które w większości są mało realistyczne i mają służyć wyłącznie lansowaniu zgłaszającej je osoby. W poprzedniej kadencji poważnie naraził się środowiskom patriotycznym jako jeden z głównych przeciwników zbudowania pomników Armii Krajowej pod Wawelem i „Tym, którzy stawiali opór komunizmowi w latach 1944-56” na placu Inwalidów. Latem ubiegłego roku musiał go przywołać do porządku w tej materii prezydent Majchrowski.  

              Do kolejnych wyborów samorządowych jeszcze bardzo daleko, ale warto już dzisiaj przestrzec krakowian przed takimi bezideowymi karierowiczami jak Łukasz Wantuch.


Opublikowano: 04.01.2019 08:34.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • W punkt.
  • https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C392233%2Ckosiniak-kamysz-psl-nie-wystawi-kandydata-w-wybora...
  • @Szalony Bocian Jw.

Tematy w dziale Polityka