Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
295 obserwujących 3967 notek 4969735 odsłon
Sowiniec, 23 stycznia 2019 r.

Ruszył Polexit

1850 163 0 A A A

                  Spokojnie, chodzi tylko o nowe ugrupowanie polityczne pod taką nazwą.

                  Prezes Kongresu Nowej Prawicy, były wiceprezes Unii Polityki Realnej i wiceprezydent Krakowa, obecny eurodeputowany Stanisław Żółtek zarejestrował partię PolExit, której celem jest wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej - poinformowało Radio Kraków.

                 Jego zdaniem także inne kraje starego kontynentu powinny jak najszybciej opuścić UE, ponieważ kolejne unijne dyrektywy i rozporządzenia coraz bardziej odbierają im niezależność czyniąc z nich okupowane kolonie.  

               - W 2000 roku byliśmy wielkimi zwolennikami Unii. Ona się zmieniała na coraz gorszą. To państwo federalistyczne, które będzie rządziło innymi państwami. Dwa kraje głównie miały takie zapędy, żeby rządzić. To Francja i Niemcy - powiedział Żółtek krakowskiej rozgłośni.   

              „Programem partii jest dążenie do postawienia Unii przed alternatywą: albo Polska i część innych krajów wychodzi z Unii, albo ta musi się szybko zreformować, tak aby była związkiem niepodległych państw, zapewniającym swobodny przepływ osób, kapitału, idei oraz wolnego handlu” - czytamy na stronie Radia Kraków.


Opublikowano: 23.01.2019 08:14. Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 08:14.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy pułkownika/generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @misiu
  • @noo Sycylia?
  • @Zousa "Raz skautem - całe życie skautem".

Tematy w dziale Polityka