313 obserwujących
4819 notek
5850k odsłon
382 odsłony

Trudne chwile Wiosny

Wykop Skomentuj76

                     Z dużym niesmakiem obserwuję to, co dzieje się od pewnego czasu w Stowarzyszeniu Wiosna.

                    Jest to organizacja pożytku publicznego, czyli taka, której Polacy powinni w pełni ufać, zwłaszcza że jej charytatywny, wieloletni dorobek imponuje. Niestety, ostatnio jest o niej głośno wyłącznie z powodu zmian personalnych, które zawsze podważają zaufanie i mogą skłonić potencjalnych darczyńców do zastanowienia się, czy warto nadal wspomagać Wiosnę.

                   Nie zamierzam wchodzić w dyskusję, kto ma rację w tym sporze, ale kolejna jego odsłona może okazać się zabójcza dla idei, która stała u podstaw powołania Stowarzyszenia. A o tym, że jest ona szlachetna i piękna nikogo nie trzeba przekonywać.
Organizowana przez Wiosnę „Szlachetna Paczka” to jedna z najwspanialszych akcji filantropijnych, jakie porwały rodaków do działania na rzecz ludzi potrzebujących materialnego wsparcia. Jeżeli chodzi o wymierne rezultaty, to można ją porównać tylko z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

                 Mam nadzieję, że Stowarzyszenie zdoła przezwyciężyć największy kryzys, z jakim przyszło mu się zmierzyć od momentu powstania, ale pewności już nie. Obserwując to, co dzieje się w nim obecnie obawiam się, że osobiste ambicje mogą zniszczyć to, co ma znacznie ważniejsze znaczenie.

                Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że sytuacja w Wiośnie jest odwzorowaniem w miniskali tego, z czym mamy do czynienia w polskiej polityce, w której nikt nie ma do nikogo zaufania, a każdy podejrzewa innych o niecne zamiary uważając tylko swoje racje za słuszne.

             To, co jest jednak dopuszczalne i naturalne w politycznych awanturach nijak nie pasuje do działalności charytatywnej, w której obowiązuje zupełnie inne reguły oparte na wierze w dobrą wolę, a nie na podejrzliwości. Jeżeli są one łamane, katastrofa majaczy na horyzoncie.

              Będę z uwagą przyglądał się dalszemu rozwojowi wypadków w Stowarzyszeniu Wiosna nie porzucając nadziei, że wyjdzie ono zwycięsko z obecnego kryzysu i odzyska mocno nadwyrężone zaufanie milionów aktywnie angażujących się w jej działalność Polaków.

             Powyższy tekst ukazał się pierwotnie na stronie internetowej Radia RMF FM.


Wykop Skomentuj76
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo