71 obserwujących
339 notek
377k odsłon
  102   2

Jestem jasnowidzem czyli o niemieckim szantażu

Public Domain
Public Domain
"Ok. Chcesz wielu rzeczy. Każdy czegoś chce" Giorgia Meloni

Motto:

"Na szczęście dzięki naszym staraniom te pieniądze [środki unijne – przyp. red.] nie przepadają, tylko będą mrożone. (...) jak my wygramy kolejne wybory, to te pieniądze zostaną odmrożone."

Rafał Trzaskowski


Moja notka sprzed paru dni:

https://www.salon24.pl/u/carcajou/1251995,notka-science-fiction-ale-czy-na-pewno-glosowanie

"Październik AD 2023, to już kilka dni zanim odbędą się wybory do Parlamentu. W telewizji puszczają konferencję prasową Very Jurovej, która informuje, że Komisja Europejska zaproponowała zablokowanie nawet do 100% wszelkich środków z UE, należnych Polsce, w związku z obawami o przestrzeganie zasad praworządności. Za plecami Very Jurovej stoją uśmiechnięci wiodący przedstawiciele opozycji - dostali to czego pragnęli od samego początku. Donald Tusk triumfuje, Niemcy wreszcie się zdecydowały "wziąć odpowiedzialność".

Przekaz jest jasny - głosujecie na opozycję albo za klasykiem "Pieniędzy nie ma i nie będzie". Wybierajcie - nadrzędność polskiej Konstytucji (od Kwacha, ale jednak nasza), nadrzędność TK (ustanowionego przez komunistów, ale jednak naszego) albo ma być tak jak chce "Europa" (czytaj: Niemcy). A że Traktaty mówią inaczej - to nieważne - TSUE w razie czego zadba o odpowiednią wykładnię przepisów. To że nikt tych sędziów nie wybierał?  To już by był nadmiar demokracji.

W pakiecie podstawowym obietnica pełnego "pakietu kulturowego" LGBT plus inne zboczenia oraz "odpiłowywanie" Kościoła. W premium opcja z ubogaceniem, w gold landyzacja państw narodowych."


Notka przytoczona w kontekście słów pewnej temperamentnej Niemki, która mimo że zdążyła już wydać na świat szóstkę piłkarską plus rezerwowy, ma jeszcze apetyt, by gwałcić europejską demokrację, wpływać na wybory w suwerennych krajach.

https://www.salon24.pl/newsroom/1253057,von-der-leyen-nie-bedzie-zgody-na-wyplaty-dla-polski-zagrozila-tez-wlochom


Czy kupujecie pogląd, który próbuje się nam narzucić, że Unia Europejska musi być niemiecka i lewacka albo jej wcale nie będzie? Ja tego nie kupuję, zupełnie dobrze mogę sobie wyobrazić UE bez państwa, które wywołało już dwie wojny światowe, a nie jest powiedziane, że pasąc Putlera nie doprowadziło pośrednio do zagłady ludzkości, o czym się być może dowiemy, gdy szaleniec użyje broni atomowej.

PS Jak ktoś mi powie, że nie jestem jasnowidzem, bo pisałem o Polsce, a nie o Włoszech i że nie Jurova lecz UvDL, powiem że Polska będzie następna (chyba że są wcześniej jeszcze inne wybory w UE).


Prasówka:

Kluczowe znaczenie mają prognozowane wyniki sojuszników koalicyjnych obu tych partii. Blok centroprawicy z formacją Meloni może otrzymać około 48 proc. głosów i powołać następny rząd, bo poparcie dla Ligi Matteo Salviniego wynosi prawie 14 procent, a dla Forza Italia Silvio Berlusconiego ponad 8 proc. Do tego dochodzą wyniki mniejszych formacji popierających trio: Meloni-Salvini-Berlusconi. Blok centrolewicy ma według tego sondażu dostać około 29,5 proc. głosów.
Ruch Pięciu Gwiazd kierowany obecnie przez byłego premiera Giuseppe Contego może liczyć na około 11 proc. głosów."
https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/wlochy-sondaz-wskazuje-na-zwyciestwo-braci-wlochow-i-calej-centroprawicy-we-wrzesniowych-wyborach,616507.html


Jej słowa na temat "narzędzi" skomentował lider prawicowej Ligi Matteo Salvini, którego ugrupowanie wchodzi w skład centroprawicowej koalicji prowadzącej we wszystkich sondażach przed wyborami. "To nędzna groźba, nieproszona ingerencja. Ta pani reprezentuje wszystkich Europejczyków, jej pensja płacona jest przez nas wszystkich. To obrzydliwa i arogancka pogróżka" - dodał przywódca Ligi zapowiadając, że grupa parlamentarna Ligi złoży w Parlamencie Europejskim wniosek o wotum nieufności wobec przewodniczącej Komisji. "W niedzielę - dodał Salvini- głosują Włosi, a nie biurokraci z Brukseli".
"Gdybym ja był przewodniczącym Komisji, zająłbym się rachunkami za energię"- zaznaczył przywódca Ligi w wywiadzie dla stacji telewizyjnej Canale 5."
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8554191,von-der-leyen-wlochy-mamy-narzedzia.html


Rzecznik Komisji Europejskiej Eric Mamer zapewnił w piątek na konferencji prasowej w Brukseli, że przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w żaden sposób nie ingeruje we włoską politykę. Zareagował w ten sposób na kontrowersje wywołane wypowiedzią szefowej KE na Uniwersytecie Princeton w USA.

https://info.wiara.pl/doc/7845300.Rzecznik-KE-tlumaczy-swoja-szefowa-von-der-Leyen-nie-miesza-sie


Ursula von der Leyen: Polacy zachowali się niezwykle
- Możecie sobie wyobrazić, jaką narrację kreuje polski rząd. Wynika z niej, że są eurokraci, którzy nie chcą dać pieniędzy, które im się należą, bo postępują słusznie w kwestii uchodźców z Ukrainy. Mieszanie tych kwestii jest nieuzasadnione. Polacy wykazali się niezwykłym czynem otwierając swe serca i domy dla uchodźców. Ale to coś innego niż zapisaliśmy w kontakcie - wyjaśniła."
https://www.wprost.pl/swiat/10872772/nie-mozemy-i-nie-wyplacimy-polsce-zadnych-pieniedzy-ursula-von-der-leyen-podala-powod.html


Tymczasem na Piazza del Carmine w Cagliari występ Melonii w kampanii zostaje nagle przerwany. Pomimo środków bezpieczeństwa, na scenę wbiega aktywista i rozwija tęczową flagę. – Pozwól mu mówić – Meloni krzyczy do policjantów, którzy próbują wyprowadzić mężczyznę. – Chcę mieć prawo do zawierania małżeństw i adopcji dzieci – żąda protestujący. – Ok. Chcesz wielu rzeczy. Każdy czegoś chce – odpowiada mu Meloni."
https://www.dw.com/pl/w%C5%82ochy-przed-wyborami-giorgia-meloni-liczy-na-zwyci%C4%99stwo/a-63184367


Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale