carcajou carcajou
337
BLOG

Nowa partia NIEPODLEGŁOŚĆ

carcajou carcajou Polityka Obserwuj notkę 24
"Dziś oficjalnie swoją działalność rozpoczyna partia Niepodległość. Nadszedł czas wybudzić polski naród z letargu!" – napisał Robert Bąkiewicz na portalu X. A ja się bardzo cieszę z tej inicjatywy!

image

Krok pierwszy to "opuszczenie struktur Unii Europejskiej, służących niemieckiemu imperializmowi do systematycznego ograniczania, a w końcu do likwidacji suwerenności naszego państwa i narodu". Krok numer dwa brzmi: "Zbudowanie w miejsce Unii Europejskiej ścisłego sojuszu państw leżących na terenach I Rzeczpospolitej pod nazwą 'Nowa Rzeczpospolita', poszerzonego o współpracę militarną, gospodarczą i polityczną z USA, Wielką Brytanią oraz z innymi państwami zagrożonymi rosyjską ekspansją, państwami skandynawskimi, Turcją i państwami na południe od łuku Karpat".

Wśród postulatów znalazło się m.in. podniesienie wydatków na obronność do 6 proc. PKB, "wyznaczenie priorytetowej roli rodzimemu przemysłowi obronnemu w polityce industrialnej polskiego państwa" oraz przygotowanie Polski do wyjścia z UE. Mowa jest także o "moralnym odrodzeniu narodu" i ograniczeniu udziału podmiotów zagranicznych w rodzimych mediach.

https://dorzeczy.pl/kraj/561519/robert-bakiewicz-zalozyl-partie-polityczna-chce-wyjscia-polski-z-ue.html


image


Robert Bąkiewicz ogłosił powstanie nowej partii - Niepodległość. Formacja w programie domaga się opuszczenia Unii Europejskiej. Chce też wzmocnienia uprawnień prezydenta i wprowadzenia programu 1500 plus na każde trzecie i następne dziecko.

W manifeście nowej partii Roberta Bąkiewicza czytamy, iż struktury Unii Europejskiej "służą niemieckiemu imperializmowi do systematycznego ograniczania, a w końcu do likwidacji suwerenności naszego państwa".

Niepodległość domaga się również wzmocnienia armii i większych kompetencji prezydenta. Bąkiewicz chciałby, żeby głowa państwa miała samodzielne uprawnienia do odwoływania rządu i rozwiązania parlamentu.

"Nadszedł czas wybudzić polski naród z letargu! Dość szaleństw Zielonego ładu. Dość niszczenia polskiego rolnictwa, górnictwa, branży transportowej. Dość ciemiężenia fiskalnego milionów polskich rodzin. Dość marksistowskiej ideologizacji polskich dzieci. Dość niszczenia podmiotowości państwa polskiego. Dość pozbawiania nas suwerenności" - napisał Robert Bąkiewicz w mediach społecznościowych.
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-robert-bakiewicz-zaklada-nowa-partie-obiecuje-1500-plus-i-op,nId,7387638#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox


No proszę, okazało się, że nie jestem sam w moim myśleniu o Polsce. Podstawa to Polexit oraz bardzo silna władza prezydencka. Koniec dwuwładzy prezydenta i premiera. Niejednokrotnie przedstawiałem w licznych komentarzach moje zdanie na temat preferowanego przeze mnie modelu państwa, a najogólniej rzecz ujmując byłby to powrót do konstytucji kwietniowej z 1935 r. w wersji zmodyfikowanej, z sędziami wybieranymi na kadencje jak politycy. Nie wykluczałbym też możliwości odbycia referendów w trakcie kadencji, które mogłoby pozbawić mandatu posła źle reprezentującego zbiorowość przez którą został wybrany. Bierne prawo wyborcze dla każdego, koniec rządów partii. Tylko polski kapitał w mediach kształtujących debatę polityczno-społeczną. Żadnych spadochroniarzy, tylko ludzie osadzeni w terenie. Głosowanie rodziców za niepełnoletnie dzieci (rodzina z dzieckiem - każdy z małżonków ma głos o sile 1,5 głosu).

O Polexicie pisałem m.in. tu:

https://www.salon24.pl/u/carcajou/1334462,kto-chetny-do-zalozenia-stowarzyszenia-polexit-czesc-2


image

Nowa formacja wydaje mi się zdecydowanie bardziej pasować niż SP, której obecnie jestem zwolennikiem. Chyba nadeszła pora się określić i aktywnie wesprzeć nową partię. Mam mnóstwo pomysłów w tej dziedzinie, a Bąkiewicza szanuję za MN, nie wpisanie się w partię Konfederacja, brak chorej nienawiści do PiS, rozumienie na czym polega polska racja stanu. Myślę że nowa partia z pewnością nie będzie wroga PiS czy SP, będzie za to kontrą dla Konfederacji;  wygląda na projekt, by obejść Konfederację... z prawej strony :))))) Krytyczna wobec ZP jednak być powinna, za dużo popełniono błędów, by mogło to się ot tak rozejść po kościach. Ktoś inny może powiedzieć, że taka partia to jest to, czego nie mogą mówić wprost politycy Zjednoczonej Prawicy. Jeszcze nie mogą?


Podaj dalej, dołącz, ja już dołączyłem!
https://niepodległość.pl/

carcajou
O mnie carcajou

PO głosi wszem i wobec, że dwa i dwa to pięć, i wszyscy, którzy chcą się uważać za ludzi światowych i inteligentnych, muszą w to uwierzyć. Działania partii negują bowiem nie tylko legalność demokratycznie wybranej władzy, czy podważają znaczenie instytucji państwa polskiego, lecz jakąkolwiek logikę. Za największą herezję uznają zdrowy rozsądek. Najbardziej przeraża nawet nie to, że ci ludzie mogą unieważnić cokolwiek i kogokolwiek  wg własnego zmieniającego się z dnia na dzień widzimisię, lecz że mogą mieć rację. Bo przecież skąd naprawdę wiadomo, że dwa i dwa to cztery? Lub że ludzie dawno temu nie polowali na dinozaury? Albo że przeszłość jest niezmienna? Jeśli zarówno przeszłość, jak i świat zewnętrzny istnieją wyłącznie w naszym umyśle, a umysł można kontrolować przez usłużne im media - co wtedy? George Orwell 2023 PiS to partia wariatów. Niegdyś oznaką szaleństwa było upieranie się, że Ziemia obraca się wokół Słońca; dziś wiara, że Polacy mają prawo sami decydować o tym, co jest w Polsce dobre, a co złe, nie zaś UE, Niemcy, Izrael czy Rosja. Tylko PiS w to konsekwentnie wierzy, mówią więc, że są wariatami, bo jakże tak można? George Orwell 2023

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka