cepol
Czechy, Polska, Ameryka Łacińska, Służby specjalne, StB.
3 obserwujących
35 notek
32k odsłony
574 odsłony

Orędzia noworoczne - proste porównanie

orędzia dwa
orędzia dwa
Wykop Skomentuj2

Nie wdając się w analizy przemówień prezydenckich z okazji Nowego Roku proponuję wizualizację.

U góry czeski prezydent Václav Klaus, nagranie z Praskiego Zamku, prezydent stoi, czyta przez siebie napisane przemowienie z kartek, za nim biblioteczka, na najniższej półce widać, iż biblioteczka była używana, że nie jest "lipna", po lewej stronie jest flaga Czech oraz flaga prezydencka z państwowym dużym godłem i napisem "Prawda zwycięża".

Prezydent Klaus  dwukrotnie czytając tekst popelnił błąd poprawiając się, widać, że nie było retuszu. Napis "živě" na ekranie oznacza, iż przemówienie było nadawane na żywo i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

coś z pzremówienia: http://wpolityce.pl/wydarzenia/20776-klaus-nierealne-oczekiwania-zwiazane-z-wstapieniem-do-unii-europejskiej-i-przyrzekanymi-korzysciami-nie-spelnily-sie

Niżej polski prezydent Bronisław Komorowski, wygłasza orędzie bez kartki, ale nie wiemy czy czyta czy zna go na pamięć. Za nim dwie flagi - polska i "unijna" oraz choinka. Polski prezydent nie popelnił żadnego błędu w wymowie, ale nie wiemy do końca czy nagranie było rzeczywiście sporządzone w Belwederze. Prawdopodobnie wystąpienie nie było nadawane na żywo.

coś z przemówienia:  http://wpolityce.pl/wydarzenia/20751-propaganda-sukcesu-jak-za-gierka-prezydent-na-nowy-rok-polska-jest-dwudziesta-gospodarka-swiata-znow-na-kredyt

 

cepol 1.1.2012

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale