0 obserwujących
48 notek
16k odsłon
210 odsłon

HISTORIA JEDNEJ PROWOKACJI, CZYLI CZEGO POWINNI ZAKAZAĆ W KONSTYTUCJI

Wykop Skomentuj

Najpierw Facebook blokuje stronę Teatru Polskiego we Wrocławiu z powodu plakatu wiadomej już sztuki, o czym można było przeczytać na portalu Gazety Wyborczej.

Onet z kolei informuje, że dwaj radni (wcale nie z PiS-u tylko z PO) protestują przeciw wystawieniu sztuki, w trakcie której sprowadzeni z zagranicy "aktorzy” mają kopulować na scenie. Pani reżyser spektaklu w wywiadzie dla Wyborczej nie zaprzecza, mówi że interesuje ją "co się będzie działo z widzami, którzy zostaną do końca".

Oczywiście ludzie protestują, słusznie uważając że teatr powinien być przybytkiem sztuki a nie rozpusty. W sprawę wdaje się nowy minister-wicepremier Gliński.

I o to właśnie chodziło!

Dyrektor teatru i jego partyjny pryncypał mają teraz pretekst, by z faryzejskim zatroskaniem grzmieć o powrocie cenzury w stylu gomułkowskim i konieczności obrony konstytucji przed narastającą dyktaturą. Mogą też zapraszać ministra Glińskiego do wspólnego obejrzenie spektaklu. Nie precyzują tylko, czy zaproszenie jest ważne dopiero po ustąpieniu ministra (o które apelował dyrektor), czy może jeszcze przed.

Z medialnego jazgotu jaki nastąpił po opisanych zdarzeniach wyłania się przerażający obraz zagrożonej demokracji w Polsce. Demokracja jest zagrożona, bo:

  • prezydent Duda ułaskawił byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego, do czego jak wiadomo ma prawo. Ułaskawiony to jedyny w Polsce urzędnik państwowy skazany na karę 3 lat bezwzględnego pozbawienia wolności za przekroczenie uprawnień. Urzędnicy niszczący dobrze prosperujące firmy i sędziowie odbierający dzieci ubogim rodzinom mają się dobrze,
  • nowy parlament, zachęcony przykładem poprzedniego, też majstruje przy Trybunale Konstytucyjnym,
  • minister kultury nie chce z pieniędzy podatnika finansować pornograficznych przedstawień, a także nie zgadza się występować w telewizji publicznej w roli podsądnego.

Ale największym skandalem jest to, że, jedna partia miała czelność wygrać wybory w pojedynkę i utworzyć rząd bez udziału innych partii. Takiego sobkostwa powinni zakazać w konstytucji!

 

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale