6 obserwujących
150 notek
66k odsłon
1020 odsłon

Veto dla budżetu Unii.

Wykop Skomentuj21

Nie wszyscy znają się na unijnej dyplomacji. Jednak wiadomo wszystkim, nawet opozycji, że gdyby Premier Morawiecki nie złożył weta do budżetu Unii w powodu zastrzeżenia o praworządności eliminującego od wzięcia kasy dwa państwa (tak! Eliminujące!), to kasy byśmy jako Polska nie dostali w ogóle.

1. Proponuję wprowadzenie podatku od spekulacji giełdowych. Dla dużych graczy, omijamy banki i ciułaczy akcyjnych rozliczających się w pierwszej grupie podatkowej. Akcjonariusze większościowi często ściągają z biznesu kasę na akcje w zawyżonych wartościach, potem cena akcji spada z 50 -150zł za jedną do kwoty 8 -9 zł i akcjonariusze skupują akcje. Potem cały deal tego typu na danej spółce s.a. po raz kolejny jest przeprowadzany, a akcjonariat napycha sobie za free kabzę. Takim zakładamy podatek 50% od zysku spekulacyjnego lub lepiej obrotu spekulacyjnego.

2. Proponuje podatek - podymne. Ukłon w negocjacjach w stronę Unii, dla nas czas na wymianę pieców na węgiel na inne. Podatek w kwocie max 5zł na miesiąc płacą tylko Ci, którzy korzystają z pieców węglowych lub na olej opałowy czy ropę. Nie płaci fotowoltaika i piece na gaz. Podatek wysyłany na specjalne konto w Urzędach Skarbowych, zatrudniamy dodatkowych ludzi w gminach, starostwach i skarbówce, by badali wpływ, podatek płacony rocznie lub kwartalnie z góry od każdej rodziny korzystającej w pieców węglowych i olejowych.

3.Proponuje też podatek dla banków za uprzednie od 2008 roku spekulacje frankowe - tzw. podatek frankowy wyrównujący. Banki (ustawa finansowa może działać wstecz), które osiągnęły dochody/obrót walutowy na spłatach w zawyżonych kursach franka od Frankowiczów, płacą 45% podatku frankowego do budżetu RP. Wszystkie, które bez wyjątku udzielały kredytów frankowych indeksowanych frankami oraz pozostałe zarabiające na spreadzie i różnicy w kursach wewnętrznych banków do kursów NBP. Ustawa dotycząca tego podatku działa wstecz od 2008 roku, kara dla zagranicznego biznesu bankowego za okradanie dorabiających się po zmianach ustrojowych państw.

c.d.n.Wykop Skomentuj21
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka