7 obserwujących
181 notek
96k odsłon
  826   0

Prezes Kaczyński versus Szymon Hołownia - kto kogo lub kto z kim?

Po przeprowadzeniu analizy ryzyka, przejrzeniu sondaży za ostatni rok, po pozyskaniu danych z feedback elektoratu stwierdzam, że:

1) Prezes J.Kaczyński mógłby zastąpić Gowina Kukizem, dać apanaże ministerialne Gowina Ziobrze pod warunkiem, że nie będzie minister Z.Ziobro kontrował poczynań M.Morawieckiego, przynajmniej publicznie.

2) Gowina z kilkoma posłami zalecam wysłać na placówki dyplomatyczne - Mongolia, Bułgaria, Ruminia, tam przynajmniej niczego nie zepsują. Gowin jako dyplomata w byłych demoludach powinien się sprawdzić. Tak daleko od sejmu i Zjednoczonej Prawicy nie będzie psuł prac Prawicy,a i z D.Tuskiem będzie miał utrudniony kontakt. 

3) Elektorat jest zniechęcony obostrzeniami, covidem i brakiem pracy. Przekłada się to niestety na sondaże opinii o poszczególnych partiach - zaufaniu do nich lub ich liderów.

4) Opozycja wzięła się do pracy pozornie i dalej się sypie pod naporem S.Hołowni.

Lepiej mieć Hołownię jednoczącego opozycję i osłabiającego PO, PSL, czy Lewicę niż ich wszystkich razem zabierających w następnych wyborach miejsca w sejmie i senacie posłom PIS.

Szymon Hołownia może osiągnąć 25-29% poparcia elektoratu głosującego w następnych wyborach parlamentarnych, gdy zawrze w programie trzy krótkie postulaty (nie potrzebuje więcej, ludzie mu wierzą):

1) Odłączenie RP - państwa od Kościoła i zmiana Konkordatu wraz z przystawkami o religii. Niech Kościół ponosi koszty kształcenia religijnego na swoich nieruchomościach, nie RP.

2) Aborcja przynajmniej ta przed ogłoszeniem TK J.Przyłębskiej lub nawet aborcja na życzenie.

3) Dokładne rozliczenie Kościoła w Polsce z pedofilii. Uchwalenie ustaw dających państwu, jak w ostatnich zaleceniach papieża Franciszka, wgląd w dokumentację i przesłuchania świadków i skazania karne wszystkich księży, zakonników pedofilów. Powołanie cywilnej komisji lub zreformowanie działań komisji obecnej, w której przesiaduje damski przedstawiciel "różowych" , kontrując wszystkie działania i mając dostęp do dokumentacji. Departament do walki z Kościołem silnie trzymający się na pozycjach w różnych służbach na legalizacyjnych nazwiskach nie chce dopuścić do rozliczenia cywilów, którzy udając księży demoralizowali pedofilsko całe środowisko kościelne do tej pory. Zmiana ustroju 30 lat temu nie przerwała tych działań.

Jeśli Opozycja zrozumie o czym pisałem przez kilka lat, odda posłów i stery w ręce Szymona Hołowni, zyska poparcie pod jego przywództwem. Elektorat uważa PO, PSL, Lewicę za opozycję niezdolną do stworzenia rządów lepszych niż PIS-owskie, żądną na dodatek kasy i stanowisk. Hołownia jest wstanie odebrać konserwatywnych posłów PO, PSL. Przewiduję w obecnym stanie rzeczy maksymalnie 10% poparcia dla tych dwóch partii w następnych wyborach parlamentarnych.


Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka