0 obserwujących
26 notek
18k odsłon
  661   0

Znaleziono szczątki prehistorycznych Polaków!

Znaleziono szczątki prehistorycznych Polaków! Jak wyginęli? Co się zdarzyło, że zniknęli z powierzchni ziemi? Takie pytania stawia sobie dziś wiele osób, po doniesieniach o tym, jak wczoraj – 5 lipca 2648 roku - na środkowym wschodzie naszej Unii Edeńskiej na przedmieściach Kiepskopolis* dokonano niesamowitego odkrycia.


Podczas prac ziemnych związanych z budową nowej pijalni napojów energetycznych i kolejnego placu zabaw 40+, który ma stanowić kolejny pomysł na szerzącą się epidemię nudy, nagle cyberkoparka natrafiła na nieokreślony materiał. Po dalszej eksploracji gleby okazało się, że natrafiono na bryłę budynku. Powiadomiona natychmiast ekipa archeologów kontynuowała poszukiwania, które doprowadziły do sensacyjnych rezultatów.

Znalezione szczątki wskazują, że badacze odkryli pozostałości bloku mieszkalnego z końca XXI wieku, w którego kilku zachowanych mieszkaniach znaleziono ciała kobiet i mężczyzn. Co ciekawe, w części mieszkań znajdowano tylko szczątki jednej dorosłej osoby, a w innych nie więcej niż dwóch. Lokale były umeblowane, i pomimo różnic w aranżacji wnętrz, ich cechą wspólną było to, że centralne miejsce zajmował w nich telewizor. W pobliżu wszystkich znalezionych osób leżał pilot od telewizora, komputer lub telefon komórkowy. W mieszkaniach także natrafiono na szczątki psów, kotów i innych zwierząt domowych.

Z rekonstrukcji i analiz zebranych materiałów wyłania się obraz tej interesującej społeczności, której upadek stanowił dotąd zagadkę. Znaleziska potwierdzają analizy historyczne, według których Polacy przełomu XX i XXI stulecia najczęściej wybierali model życia ‘1+1’ (mężczyzna/kobieta + pies/kot/chomik) albo ‘2+2’ (czyli mężczyzna i kobieta + plus telewizor + kot/pies/chomik).

Dyskusja na temat przyczyn wymarcia tego niegdyś tak licznego narodu trwa. Hipoteza o klęsce głodu została obalona po tym, jak w lodówkach natrafiono na pozostałości i ślady jedzenia. Także wersja wskazująca na zamarznięcie została sfalsyfikowana po tym, jak analizy chemiczne wykazały, że w tamtych czasach w kranach dostępna była ciepła woda. Kilka ciał zostało w sposób niewytłumaczalny zmumifikowanych, i po poddaniu ich sekcji okazało się, że ludzie tamtej epoki mieli zaskakująco małe serca… To odkrycie koresponduje z teorią, która stopniowo zdobywa coraz więcej zwolenników wśród ekspertów z różnych dyscyplin. Jest ona prosta, lecz dramatyczna w swym wydźwięku: obywatele starożytnej Rzeczypospolitej nie chcieli mieć dzieci…

Michał A. Michalski

*Nazwa nadana dla upamiętnienia Ferdynanda Kiepskiego - jednego z legendarnych bohaterów starożytnych, który dzięki swemu stylowi myślenia i życia, i wiernym przy nich trwaniu, stał się wzorem dla milionów ludzi, którzy zapragnęli tak żyć. Dzięki ich wytrwałej bierności i bezkrytyczności możliwe stało się utworzenie jednego państwa światowego, którego wyczekiwały pokolenia, a którego my szczęśliwie doczekaliśmy.

 


XX Koncert Charytatywny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej - 27 maja 2013r. , godz. 18.00, Aula UAM.

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale