Blog
Czas na rodzinę!
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich AP
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich AP www.srk.archpoznan.pl
0 obserwujących 26 notek 16343 odsłony
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich AP, 2 marca 2013 r.

Niewolnicy "wolnej miłości"

 Niewolnicy "wolnej miłości"

Hasło ‘wolnej miłości’ zrobiło – i wciąż robi - oszałamiającą karierę w ostatnich latach, choć wciąż za mało się mówi o tym, jakiego spustoszenia dokonało w tym czasie… Najkrócej mówiąc, stało się ono ideologią, która począwszy od drugiej połowy dwudziestego wieku podbiła masy umysłów, które potem kierowały działaniami milionów osób, które uwierzyły w to, że kochają, podczas gdy robiły coś wręcz odwrotnego.

Jak to możliwe, chciałoby się zapytać. Otóż sztuczka ‘wolnej miłości’ jest tak przebiegła, że upodabnia się do tej najgłębszej relacji międzyludzkiej, w której naturę wpisana jest wolność, która oznacza możność czynienia dobra. Oznacza to, że ‘wolna miłość’ nie tylko nie jest wolna, ale i nie jest miłością! Jej celem nie jest dobro drugiej osoby, ale przyjemność, która ma być osiągana w sposób nieograniczony, czyli w sposób swobodny i swawolny, ale nie wolny.

Ofiarami są w pierwszej kolejności dzieci – te którym nie pozwolono się narodzić, te porzucone i skazane na głód akceptacji - oraz te, które nigdy nie widziały mamy i taty razem, albo były świadkami ich rozejścia się. Wszystkie te sytuacje łączy ten sam motyw: oboje rodzice, albo jeden z nich, wybrali ‘wolność’.

I choć najbardziej cierpią najmniejsi i niewinni, to prawdziwymi przegranymi w tych sytuacjach są właśnie owi niewolnicy ‘wolnej miłości’. Ich porażka polega na tym, że zdezerterowali w najważniejszej bitwie swego życia, w której stawką była miłość. Niektórzy z nich zrozumieli co się naprawdę stało, i pewnie gdyby mogli, cofnęliby czas. Innie nie. I niestety wciąż znajdują się ci, którzy reklamują ‘wolną miłość’ jako sposób na szczęście i spełnienie. Tyle, że nie ma ona z tym nic wspólnego, bo jest kwintesencją niedojrzałości, cynizmu i brutalności, która nie tylko zadaje rany duchowe i psychiczne, ale niszczy cud życia, który zawsze wzywa do dojrzałości i odpowiedzialności.

Michał A. Michalski

 


XX Koncert Charytatywny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej - 27 maja 2013r. , godz. 18.00, Aula UAM.


XV Amatorski Turniej Tenisa Stołowego - 23 marca 2013r. , godz. 9.00, sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 54, ul Małoszyńska 38, Poznań.

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej jest organizacją społeczną, która powstała w 1994 r., działającą na podstawie własnego statutu oraz w oparciu o przepisy prawa Kanonicznego oraz prawa o stowarzyszeniach. Skupia osoby akceptujące naukę społeczną Kościoła Katolickiego, a w szczególności naukę o małżeństwie i rodzinie. Działalność prowadzi w łączności z władzą kościelną, co gwarantowane jest przez osobę asystenta kościelnego - Ks. Kanonika Leonarda Polocha. Stowarzyszenie działa na terenie Archidiecezji Poznańskiej. Posiada osobowość prawną, a jego celem jest troska o zgodne z nauką Kościoła życie małżeńskie i rodzinne oraz wspieranie rodziny w wypełnianiu jej zadań społecznych. W szczególności prowadzona jest działalność społeczno-kulturalna i oświatowo-wychowawcza poprzez organizowanie poradnictwa rodzinnego, obozów i kolonii dla dzieci oraz imprez kulturalno-rekreacyjnych. Stowarzyszenie reprezentuje także interesy rodzin katolickich wobec władz publicznych (rządowych i samorządowych) oraz konsekwentnie inicjuje i wspiera wszelkie działania, których celem jest ochrona życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego. Nr KRS 0000090832.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @HALO To jak homosie pojawią się w reklamie telewizyjnej, to rodzina przed telewizorem się...
  • @TURABAT Szersze uzasadnienie akcji znaleźć można na obu linkowanych stronach. Rodzina jest...
  • @grazss Dziękujemy! Już powinno być OK.

Tematy w dziale