0 obserwujących
26 notek
18k odsłon
  506   0

Niewolnicy "wolnej miłości"

 Niewolnicy "wolnej miłości"

Hasło ‘wolnej miłości’ zrobiło – i wciąż robi - oszałamiającą karierę w ostatnich latach, choć wciąż za mało się mówi o tym, jakiego spustoszenia dokonało w tym czasie… Najkrócej mówiąc, stało się ono ideologią, która począwszy od drugiej połowy dwudziestego wieku podbiła masy umysłów, które potem kierowały działaniami milionów osób, które uwierzyły w to, że kochają, podczas gdy robiły coś wręcz odwrotnego.

Jak to możliwe, chciałoby się zapytać. Otóż sztuczka ‘wolnej miłości’ jest tak przebiegła, że upodabnia się do tej najgłębszej relacji międzyludzkiej, w której naturę wpisana jest wolność, która oznacza możność czynienia dobra. Oznacza to, że ‘wolna miłość’ nie tylko nie jest wolna, ale i nie jest miłością! Jej celem nie jest dobro drugiej osoby, ale przyjemność, która ma być osiągana w sposób nieograniczony, czyli w sposób swobodny i swawolny, ale nie wolny.

Ofiarami są w pierwszej kolejności dzieci – te którym nie pozwolono się narodzić, te porzucone i skazane na głód akceptacji - oraz te, które nigdy nie widziały mamy i taty razem, albo były świadkami ich rozejścia się. Wszystkie te sytuacje łączy ten sam motyw: oboje rodzice, albo jeden z nich, wybrali ‘wolność’.

I choć najbardziej cierpią najmniejsi i niewinni, to prawdziwymi przegranymi w tych sytuacjach są właśnie owi niewolnicy ‘wolnej miłości’. Ich porażka polega na tym, że zdezerterowali w najważniejszej bitwie swego życia, w której stawką była miłość. Niektórzy z nich zrozumieli co się naprawdę stało, i pewnie gdyby mogli, cofnęliby czas. Innie nie. I niestety wciąż znajdują się ci, którzy reklamują ‘wolną miłość’ jako sposób na szczęście i spełnienie. Tyle, że nie ma ona z tym nic wspólnego, bo jest kwintesencją niedojrzałości, cynizmu i brutalności, która nie tylko zadaje rany duchowe i psychiczne, ale niszczy cud życia, który zawsze wzywa do dojrzałości i odpowiedzialności.

Michał A. Michalski

 


XX Koncert Charytatywny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej - 27 maja 2013r. , godz. 18.00, Aula UAM.


XV Amatorski Turniej Tenisa Stołowego - 23 marca 2013r. , godz. 9.00, sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 54, ul Małoszyńska 38, Poznań.

 

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale