0 obserwujących
26 notek
18k odsłon
  328   0

Dziecięca krucjata XXI w. – męstwo dzieci i zagubienie dorosłych

Drodzy dorośli, coś jest z nami dzisiaj nie tak… Okazuje się, że obecnie dzieci i młodzi ludzie dają nam przykład męstwa i odwagi w potwierdzaniu spraw podstawowych. Do niedawna nie tylko nikt nie miał wątpliwości, że rodzina to wspólnota miłości rodziców i dzieci zbudowana na fundamencie małżeństwa, czyli związku kobiety i mężczyzny, ale jeszcze zapytany o to wprost, zwyczajnie by to potwierdził. Dziś nie każdy, i nie dość głośno byłby w stanie przyznać się do tej prawdy.

Warto więc spojrzeć na niektóre przykłady z ostatnich miesięcy i lat. 11-letnia Grace Evans z Minnesoty występuje przed komisją prawa cywilnego tego stanu i tłumaczy dlaczego dla dziecka najwspanialszym środowiskiem jest rodzina napełniona miłością mamy i taty. Swoją wypowiedź kończy pytaniem, które nasuwa się w perspektywie przyznania związkom partnerskim statusu małżeństwa: „Którego z rodziców nie potrzebuję: mamy, czy taty?”

Inna bohaterska dziewczyna, o której kilka lat temu usłyszał świat, to Gianna Jessen, która jako dziecko przeżyła aborcję, zaświadcza o miłości Chrystusa i prawie do życia każdego człowieka.

I warto jeszcze wspomnieć o Krucjacie Młodych, która na naszym polskim gruncie broni tych spraw, poprzez takie akcje jak „Nie wstydzę się Jezusa”, czy „Stop szerzeniu pseudonaukowej ideologii gender na Uniwersytetach. Brońmy Zośki i Rudego!” (https://www.facebook.com/krucjatamlodych/events).

Cechą naszej cywilizacji przez wieki było to, że silniejsi bronili słabszych. Dziś jest inaczej, co pokazuje w jakiej kondycji jesteśmy. Barbarzyństwo, które nasz świat zachodni niegdyś odrzucił i zwyciężył, coraz częściej staje się tzw. ‘demokratycznym wyborem’, za który my wszyscy ponosimy odpowiedzialność. Pora zadać sobie pytanie – co to znaczy być dorosłym? – i postępować tak, jak sobie na nie odpowiemy.

Michał A. Michalski

 

 

 XX Koncert Charytatywny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej - 27 maja 2013r. , godz. 18.00, Aula UAM. (gwiazdy koncertu: Kabaret Mumio i Chór Dziewczęcy „Skowronki). Mailowa rezerwacja miejsc (dla siebie lub dla dzieci z rodzin wielodzietnych): koncert@archpoznan.pl.
Bilety także do kupienia w Centrum Informacji Miejskiej na pl. Wolności w Poznaniu.

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale