Nie rzucajcie swych perel....
"Nie rzucajcie swych perel przed wieprze, by nie podeptały ich nogami swymi, a obróciwszy się, nie rozszarpały was” (Mt 7,6).
26 obserwujących
385 notek
321k odsłon
515 odsłon

Oswiadczenie tworcow filmu pt."Zdarzylo sie w Polsce".PIS zablokowal film o Wykletym!

Wykop Skomentuj16

   

...  

 https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Historia_Roja

Klopoty z produkcja I finansowaniem .tez byly..

      A Sejm uchwalil,ze ROK 2019 jest rokiem Anny Walentynowicz....

https://wrealu24.tv/film/pis-zablokowal-film-o-wykletych-komuna-wciaz-rzadzi-jerzy-zalewski-wrealu

https://wnet.fm/broadcast/jerzy-zalewski-przy-kreceniu-filmu-o-roju-musialem-zwolnic-102-osoby-niektore-srodowiska-mnie-nie-lubia/

 http://jerzyzalewski.pl/index.php/zdarzylo-sie-w-polsce

..

 http://jerzyzalewski.pl/index.php/jerzy-zalewski/oswiadczenie-tworcow-filmu-zdarzylo-sie-w-polsce

"/.../Paradoksalnie, w nowej rzeczywistości politycznej, po zwycięstwie w wyborach prezydenckich i parlamentarnych w 2015 roku „dobrej zmiany” , niosącej na swych sztandarach przywrócenie elementarnych zasad sprawiedliwości społecznej, ale i realizację polityki historycznej przywracającej honor bohaterom walki o Wolną Polskę, gdy profesor Szwagrzyk z Instytutu Pamięci Narodowej odkopuje z anonimowych dołów śmierci szczątki zamordowanych żołnierzy powojennego podziemia niepodległościowego, niezwykle ważny film o powojennej walce drugiej konspiracji i jej zbrodniczym wymordowaniu przez komunistów, zostaje zablokowany mimo wcześniejszych deklaracji i zobowiązań ze strony premiera , jego kancelarii i resortu kultury/.../"

https://www.salon24.pl/u/daani/1002469,kto-rozkazal-niszczyc-pamiec-o-matce-solidarnosci-pis-zablokowal-dotacje-na-filmy

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Zalewski

Anna Walentynowicz wola w Sejmie do Polakow prawdziwie Solidarnych:" Nie dajcie sobie odbierac Polski! To wy macie do niej prawo".

http://www.zw.com.pl/artykul/285746.html?print=tak

    Niezwykla konferencja w Sejmie, cos na ksztalt  500+, zorganizowana przez Anne Walentynowicz w 30-ta rocznice powstania zalazka Solidarnosci- Wolnych Zwiazkow Zawodowych Wybrzeza w 1978 r.

"/.../Dziennikarze pytali też, dlaczego w konferencji uczestniczy szef PiS Jarosław Kaczyński, skoro nie był on członkiem WZZ.

Kaczyński ocenił, że ma moralne prawo, by uczestniczyć w konferencji, gdyż chociaż nie był członkiem WZZ, brał czynny udział w działalności opozycyjnej, m.in. w biurze interwencyjnym KOR, które wspierało redakcję "Robotnika".

Szef PiS powiedział ponadto, że "Solidarność" powstała 17 września 1980 roku i za tym, żeby ona powstała, był m.in. on, Jan Olszewski, Antoni Macierewicz, Karol Modzelewski, a przeciwni temu byli Lech Wałęsa, ?Tadeusz Mazowiecki i Bronisław Geremek. /Dobre,a kto ja wywalczyl i kim byliscie wtedy?Anna Walentynowicz i inni chcieli uwolnienia politycznych w Sierpniu80,byl to warunek zakonczenia strajku.Mowila, ze Michnik oswiecil ja, ze zaluje iz siedzial wtedy, bo by "wybil im z glowy wolne zwiazki zawodowe, czyli NSZZ S.-Daani/.

(J.Kaczynski)Zastrzegł jednocześnie, że mówiąc to, nie chce przekreślać zasług tych ludzi/.../"

Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale