Nie rzucajcie swych perel....
"Nie rzucajcie swych perel przed wieprze, by nie podeptały ich nogami swymi, a obróciwszy się, nie rozszarpały was” (Mt 7,6).
25 obserwujących
514 notek
372k odsłony
  391   0

Glos Zw.Legionistow Pol.Sowiniec vel J.Bukowski, min.Glinski-anatomia perfidii

    Setna rocznica Bitwy Warszawskiej zbliza sie wielkimi krokami.Juz odglosy huku dzial, zwycieskiej pogoni za bolszewikiem rozpalaja wyobraznie I zwiekszaja apetyty "ojcow sukcesu"naszych przodkow w 1920 r. Niektorym nie wystarcza juz sil w robocie deprecjonujacej prawdziwych depozytariuszy legionistow Jozefa Pilsudskiego,szalenczym kopaniu dolow pod nimi, byle zdazyc, byle zajac ich miejsce I triumfowac w swietle kamer I fleshy w maciejowce w ich lokalu, w Domu Im.Jozefa Pilsudskiego w Krakowie.A jeszcze gdyby udalo sie przysposobic ich zbiory legionowe, to juz pelnia szczescia I satysfakcja prawdziwa dla Dyziow marzycieli.

https://www.salon24.pl/u/daani/929026,potencjalny-zamachowiec-glosi-swoj-triumf-nad-legionistami


https://www.salon24.pl/u/daani/964806,ekspert-ojca-z-rm-jerzy-bukowski-vel-sowiniec-o-legionistach-i-westerplatte

   Wolniej, wolniej, wstrzymaj konia....

https://www.salon24.pl/u/daani/1049228,walka-zwiazku-legionistow-polskich-z-prez-majchrowskim-trwa

Najnowszy temat - link.

  Wkrotce ukaze sie oswiadczenie Zwiazku Legionistow Polskich ,wlascicieli Muzeum Czynu Niepodleglosciowego w domu,ktory chce im zabrac prez.Majchrowski.

  Oswiadczenie skierowane do opinii publicznej w Polsce I na swiecie w zwiazku z oszczerstwami ze str Jerzego Bukowskiego rzecznika POKiN i zaniechaniami ministra Glinskiego wobec tego dziedzictwa kultury narodowej, co ma doprowadzic do jego zniszczenia.

     O tym, co rozglasza J.Bukowski vel "Sowiniec" salonowy, ze Glinski zamknal Im muzeum prywatne, ZLP dowiaduje sie z prasy.Czekaja na oficjalna note ministra.A tak a'propos,to najpierw wie Bukowski agresor i oszczerca,ktory chce sie wepchac na miejsce ZLP? To taka droga,rzadzie PIS?

image

"/..."   Na początku lipca komornik miał przejąć część pomieszczeń Oleandrów, m.in. po to, żeby można było rozpocząć remont wnętrz zabytkowego gmachu.

- Czynności z udziałem komornika sądowego zaplanowane na dzień 4 i 5 lipca zostały odwołane, ze względu na jego śmierć - informuje Grażyna Rokita z biura prasowego krakowskiego magistratu. Oznacza to, że sprawą będzie musiała zająć się inna kancelaria komornicza/.../

Równolegle toczy się postępowanie w sprawie bezumownego korzystania z budynku przez ZLP. Miasto chce za to od „legionistów” milion złotych./.../

Optymizmu w sprawie odzyskanie Domu Piłsudskiego przez miasto nie traci Jerzy Bukowski.

- Mimo, że sprawa odzyskania budynku przez miasto ciągnie się wiele lat jestem optymistą i wierzę, że w końcu wróci do nas symbol odzyskania niepodległości. Jacek Majchrowski jeszcze w 2002 r., gdy po raz pierwszy kandydował na prezydenta, obiecywał odzyskanie Oleandrów - mówi Jerzy Bukowski, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego.

/.../( I Bukowski z POKiN wstapil wtedy do komitetu poparcia kandydata Majchrowskiego - komunisty z PZPR I SLD rodem).

2019-08-07T08:31:37 02:00, Krakus:

Pan Bukowski ma świetną pamięć pamiętając obietnice JM z 2002 roku, podczas gdy jaśnie panujący zapomniał już, co obiecywał w ubiegłym roku, przed wyborami./.../ "Dziennik Polski


Oplatek na Oleandrach  Zw.Legionistow Polskich.

Cd.. Obecnie czlonkowie ZLP utrzymuja budynek z wlasnych emerytur, oplacaja tez ochrone.Nawet nagrody w konkursie dla dzieci 5000 zl. sfinansowali ze swoich emerytur, bo minister Glinski nie dal na to ani zlotowki..., choc mieli otrzymac jakas dotacje.

Slow nie wystarcza....

https://www.salon24.pl/u/daani/1048412,muzeum-getta-w-budowie-muzeum-legionistow-do-zamkniecia-minister-glinski-zarzadza


https://dziennikpolski24.pl/sad-nakazal-wydanie-domu-pilsudskiego-gminie-krakow/ar/c1-14847697


Mowia "legionisci": ponizej link:

https://www.radiomaryja.pl/multimedia/po-stronie-prawdy-30-01-2019/


...Z art.w"Glosie Seniora"

"OLEANDRY – ŚWIĘTA ZIEMIA  NIEPODLEGŁEJ POLSKI"

NAZYWAM SIĘ KRYSTIAN WAKSMUNDZKI I OD 1976 R.JESTEM CZŁONKIEM, A OD 1993 R. KOMENDANTEM

NACZELNYM ZWIĄZKU LEGIONISTÓW POLSKICH (ZLP)

– PIERWSZYM KOMENDANTEM NIE-LEGIONISTĄ. MOIM

POPRZEDNIKIEM BYŁ LEGIONISTA GEN. EDMUND MIECZYSŁAW JASTRZĘBIEC-STRUŻANOWSKI, JEGO POPRZEDNIKIEM LEGIONISTA PŁK. STEFAN MIGDAŁ, WCZEŚNIEJ BYLITO LEGIONIŚCI PŁK. WALERY SŁAWEK, PŁK. ADAM KOC,PŁK. JULIUSZ ULRYCH, POR. DR STANISŁAW KORCZYŃSKI,PPOR. JAN DĘBOSZ, PPŁK. JÓZEF HERZOG, PPOR. POSEŁJAN ŁOBODZIŃSKI, PEOWIAK KPT. KAZIMIERZ MARTYNIAK,

A PIERWSZYM KOMENDANTEM ZWIĄZKU, OD 1918 R., ÓW-

CZESNY PUŁKOWNIK LEGIONÓW, PÓŹNIEJSZY MARSZA-

ŁEK POLSKI, WÓDZ NACZELNY WP W 1939 R. – EDWARD

ŚMIGŁY-RYDZ – KUZYN MOJEJ BABCI PO MIECZU.

Pragnę podzielić się z Państwem piękną, heroiczną i smutną zarazem historią Związku Legionistów Polskich, niezwykłego

Domu im. Józefa Piłsudskiego oraz unikatowego Muzeum Czynu

Niepodległościowego, które zlokalizowane jest w świętym dlaRzeczypospolitej Polskiej miejscu – w krakowskich Oleandrach.

To stąd 6 sierpnia 1914 r. wyruszyła I Kompania Kadrowa, czyli stu

Lubię to! Skomentuj41 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale