Nie rzucajcie swych perel....
"Nie rzucajcie swych perel przed wieprze, by nie podeptały ich nogami swymi, a obróciwszy się, nie rozszarpały was” (Mt 7,6).
27 obserwujących
379 notek
317k odsłon
9824 odsłony

Jak chłop ze Szczuczyna obalił tezy Grossa jednym słowem

Podhale 1998 r. Tak mogla wygladac przesluchiwana przez UB gospodyni, ktora widziala "oprawcow",a potem pognala po krowy na pole
Podhale 1998 r. Tak mogla wygladac przesluchiwana przez UB gospodyni, ktora widziala "oprawcow",a potem pognala po krowy na pole
Wykop Skomentuj129

http://myslnarodowa.wordpress.com/2013/07/09/pogrom-w-jedwabnem-niech-niemcy-przeprosza-zydow-za-swoja-zbrodnie/

    Szlak morderców z Einsatzgruppen: w końcu czerwca Wizna, 5 lipca Wąsosz, 7 lipca Radziłów, 10 lipca Jedwabne, w sierpniu (bez dokładnej daty) Łomża, około 22 sierpnia Tykocin, 4 września Rutki.

Masowe mordy na Żydach miały miejsce w wielu innych miejscach. 27 czerwca 1941 r. batalion policji niemieckiej dokonał pogromu Żydów w Białymstoku zabijając w domach i na ulicach około 2.000 Żydów, z tego, około 800 – 1000 spalił żywcem w synagodze białostockiej. Technika dokonywania masowych mordów poprzez palenie żywcem dużych grup ludzi wewnątrz zabudowań była najprawdopodobniej elementem szkolenia oddziałów SS (przynajmniej Einsatzkomand), na co wskazuje wysoka liczebność zbrodni tego typu. /.../

  http://ipn.gov.pl/wydzial-prasowy/komunikaty/okszpnp-w-bialymstoku-prosi-o-kontakt-osoby-posiadajace-informacje-o-ofiarach-i
S 8/12/Zn numer sprawy z 47-1950r /na podstawie sledztwa UB wznowilo sledztwo IPN przez prokuratora Radoslawa IGNATIEWA, ktory prowadzil sledztwo w sprawie Jadwabnego
/”Daani” ,gdzie –wazne!- przerwano ekshumacje po znalezieniu lusek z broni palnej,ktorej chlopi nie posiadali..../
http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35241,13530774,Mord_na_Zydowkach_w_Bzurach_to_bylo_ludobojstwo__a.html
Niestety, nie udało się ustalić innych sprawców brutalnego mordu żydowskich kobiet, do jakiego doszło w 1941 r. w Buzrach. Nie wiadomo też, kim były te kobiety.

Białostocki Instytut Pamięci Narodowej właśnie umorzył śledztwo, jednak uznał, że było to LUDOBOJSTWO.- Nie można było przyjąć innej kwalifikacji.

To było LUDOBOJSTWO na tle rasowym.

Jestem przekonany, że taki los nie spotkałby żadnej innej kobiety. Te były Żydówkami - mówi prokurator Radosław Ignatiew z IPN-u w Białymstoku.

Daani: Czy wolno kreowac historię i wydawac wyroki na podstawie EWIDENTNIE sfalszowanych zeznań przesluchiwanych osob przez funkcjonariuszy stalinowskich?

BLAMAZ, kompromitacja kladzie sie cieniem na wszystkich, ktorzy pozwalaja uznawac stalinowskie sledztwa za bezdyskusyjnie wiarygodne i stanowiace kanwe do oskarzen polskiego narodu o LUDOBÓJSTWO !Ci manipulatorzy swoja ingnorancja, pomijajac inne czynniki, obrazaja Pamiec Ofiar tych zbrodni, zarowno zabitych, jak i tych falszywie oskarzonych.

            Dodane 03/08/2018: Niemcy o mordach Einsatzgruppen i Waffen SS na bylych terenach II RP/ Bialorus od 19 lipca 1941. Bardzo wazne! :

https://www.salon24.pl/u/daani/844240,co-na-to-jan-tomasz-gross-jedwabne-waffen-ss-i-einsatzgruppenhttp://www.radzilow.com/gazeta3.htm

/.../ the victims of this murder will be exhumed. /Ofiary beda ekshumowane..../ Z Jedwabnego tez?
Zmiana nastawienia Zydow do ekshumacji?

http://odkrywca.pl/zbrodnia-sprzed-lat-bili-kosami-i-motykami-zydowki-sie-nie-bronily,705740.html
W aktach prokuratury Sądu Okręgowego w Ełku z 1948 roku można przeczytać: "Dwadzieścia kobiet pochodzenia żydowskiego zabitych w okolicy Szczuczyna, zabranych z pola gospodyni D.

 1. Umorzono postępowanzęść sprawców została osądzona, część zmarła, a co do pozostałych było brak dowodów winy"/...Radosław Ignatiew, prokurator z białostockiego IPN-u, który przez długi czas prowadził śledztwo w sprawie mordu w Jedwabnem - teraz zajął się gettem w Szczuczynie.Ma podejrzenia, że nie tylko w Bzurach i pod Sczuczynem doszło do mordu Żydówek.
  Sprawa rozrasta się z każdym dniem. Ignatiew pokazuje dwa grube tomy akt. Jest tam protokół z przesłuchania gospodyni spod Szczuczyna, u której pracowały Żydówki. z lipca 1948 r:  Kto brał udział w tym morderstwie, gdzie zostały one zakopane?

  -
  Nie widziałam. Zeznam tylko to, że było to w porę obiadową./.../To pierwszą cię wrzucimy w dół. “Oni poszli po te dwie Żydówki do domu i przyprowadzili na pole, więc ja popędziłam po krowy i spotkałam trzech z oprawców. One nie wróciły. Tam zostały zgładzone. Jeden opowiadał do ludzi, że to on zakopywał te Żydówki.”     

    (Daani: Takiego glupiego chlopa wystrugal ten stalinowski sledczy, co to ."chodzil i opowiadal do ludzi..". Szkoda,ze ta kobieta-analfabetka nie mogla tego przeczytac...) 
  Ignatiew. Dotarł do  Księgi Pamięci Szczuczyna. W niej jest list Hayki Sojki Golding  z 22 lipca 1947 r.  Pisała do swego kuzyna i informowała go, o tym co się wydarzyło w Szczuczynie w sierpniu 1941 roku. 
  /...Gutka Rozental była razem z nimi wybrana. Inne poszły dobrowolnie z nadzieją, że przyniosą może koszyk ziemniaków. Odeszły i nigdy nie wróciły. Zostały zabite, niektóre kosami na polach ze zbożem i inne motykami, jeszcze inne w ogrodach”.

/Daani: Pojawia sie tu pytanie,jezeli ta kobieta Hayka G.ocalala to musiala uciec z getta i zostala uratowana przez Polakow.Osoba ukrywajaca sie -najczesciej pod podloga i nie opuszczajaca miejsca ukrycia,skad mogla miec tak wyczerpujace wiadomosci o miejscach zbrodni i uzytych narzedziach?Musiala o tym slyszec znacznie poznieji to na pewno nie od zbrodniarzy, moze od Niemcow , moze  pogloski od chlopow. I to jest dowod dla prokuratora RP w 2013 r? Moglo to byc dowodem dla prokuratora sowieckiego w 1947r -to na pewno.Co to za metodyka badan sledczych? 

Wykop Skomentuj129
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura