9 obserwujących
234 notki
64k odsłony
  102   0

Jak rządowa cenzura niszczy finansowo alternatywne media?

Po tym jak między kwietniem a lipcem 2022 roku administracja rządowa w Polsce, za pośrednictwem jednostek związanych z bezpieczeństwem wykorzystała nielegalne narzędzia uderzające w art. 54 Konstytucji RP wprowadzając pełzającą cenzurę w wytypowane strony internetowe w Polsce, zabezpieczenie ekonomiczne wielu z nich - opierające się na bezpośrednim kontakcie z odbiorcą i crowfundingu - zostały poważnie nadwerężone.

Problem ten dotyczy między innymi portalu WolneMedia.net - jednego z najdłuższej działających w Polsce alternatywnych serwisów informacyjnych.

Administrator "Wolnych Mediów" informuje:

"Od czasu blokady portalu przez ABW (która odebrała nam tysiące czytelników), zgromadzone dotąd środki kurczą się w zastraszającym tempie i 2-miesięczne wyprzedzenie zbiórek skurczyło się do 0 dni. Jak poważna jest sytuacja niech świadczy fakt, że podobny komunikat „w okienku” ostatnim razem pojawił się ponad dwa lata temu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność w grudniu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność finansową w przyszłości, zachęcamy do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól, aby portal „Wolne Media” zawiesił, ku radości rządu i ABW, działalność"!

W jaki sposób finansowane są niezależne serwisy internetowe możesz zobaczyć TUTAJ i TU

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale