Dam Zuchowski Dam Zuchowski
233
BLOG

ABW złożyła skargę kasacyjną do NSA ws. wyroku dot. "cenzury prewencyjnej"

Dam Zuchowski Dam Zuchowski Polityka Obserwuj notkę 23

ABW ZŁOŻYŁO SKARGĘ KASACYJNĄ DO NACZELNEGO SĄDU ADMINISTRACYJNEGO, PO TYM JAK W KWIETNIU PRZED WOJEWÓDZKIM SĄDEM ADMINISTRACYJNYM PRZEGRAŁO PROCES WS. CENZURY PREWENCYJNEJ JAKIEJ PODDANY ZOSTAŁ PORTAL WOLNEMEDIA.NET

Przypominam, że w kwietniu 2023 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) wydał wyrok odrzucający działania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. która jako organ współpracujący z rządem RP, jak ocenialiśmy to niezależnie, uciekła się do zastosowania narzędzi cenzury prewencyjnej (Art. 54 Konstytucji RP), doprowadzając do poważnych utrudnień w dostępności portalu WolneMedia.net na terenie Rzeczpospolitej Polskiej między kwietniem a lipcem 2022 roku.

Obok portalu WolneMedia.net (na którym publikowane przeze mnie artykuły ukazują się zawsze premierowo), te same narzędzia użyto również wobec innych stron internetowych w Polsce. Stosowanie tych narzędzi należy interpretować jako stosowanie niekonstytucyjnej cenzury prasowej. 


Wiadomość o przegranej ABW przed WSA w sprawie WolneMedia.net (kwiecień 2023)

https://wolnemedia.net/wygralismy-z-abw-w-wojewodzkim-sadzie-administracyjnym/

Wiadomości o kasacji wniesionej przez ABW do NSA (sierpień 2023)

https://wolnemedia.net/abw-ma-tupet-zlozyla-skarge-kasacyjna/

----------------------------------------

WIADOMOŚĆ OD ADMINISTRATORA WOLNEMEDIA.NET

Dzisiaj zadzwoniłem do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, by dowiedzieć się, czy wyrok ws. blokowania naszego portalu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego się uprawomocnił.

Przypomnę, że ABW, zgodnie z ustawą o ABW, ma obowiązek strzec ładu konstytucyjnego w Polsce. WSA w wyroku stwierdził, że decyzja ABW była bezprawna a ABW złamała konstytucyjny zakaz cenzury prewencyjnej. Czyli zamiast dbać o ład konstytucyjny, robią coś wręcz przeciwnego. Sąd nie pozostawił suchej nitki na dokumentach dowodowych z teczki ABW, dosłownie je zmasakrował.

Teraz okazało się, że ABW wysłała do NSA skargę kasacyjną, czyli chce uniknąć odpowiedzialności za bezprawną cenzurę prewencyjną.

Do chwili obecnej nie otrzymałem z sądu pisma ABW ws. skargi kasacyjnej. Wiem o tym wyłącznie z rozmowy telefonicznej z WSA. Zapewne z wysłaniem skargi kasacyjnej czekali do ostatniej chwili, by jak najdłużej przeciągnąć sprawę. Możliwe, że decyzja NSA o przyjęciu skargi kasacyjnej lub jej odrzuceniu, zapadnie już po wyborach parlamentarnych.

ABW, która powinna zajmować się m.in. sprawdzaniem, czy rząd nie spiskuje przeciwko Polsce i Polakom (np. z WEF), grzecznie wykonuje nielegalne polecenia polityczne rządu PiS-u — w tym wypadku zwalczając legalne media krytykujące rząd.

Teraz są dwie możliwości — NSA może odrzucić lub przyjąć skargę kasacyjną. Jeśli odrzuci, wyrok się uprawomocni. Jeśli skasuje, zgodnie z życzeniem bezpieki, wówczas złożymy skargę do Sądu Najwyższego, a potem, jeśli Sąd Najwyższy utrzyma kasację, droga krajowa wyczerpie się i zostanie złożona skarga do trybunału europejskiego (nie jestem pewien, czy ETPC czy TSUE, ale prawnicy będą wiedzieć).

Jeśli NSA skasuje wyrok, ABW znów może nas zablokować, dlatego walka o praworządność i wolność słowa wciąż trwa, gdyż od niej zależy byt naszego portalu.

Podejrzewam, że decyzja NSA zapadnie po wyborach parlamentarnych (jeśli PiS do nich dopuści), i potencjalnej zmianie rządu (która może poskutkować zdymisjonowaniem szefa ABW).

image

Publikacje z zakresu: praw człowieka, etyki, praw ludności tubylczej, historii, filozofii, społeczeństwa, przyrody, enwironmentalizmu, polityki, astronomii, demokracji, komentarze do wydarzeń. Artykuły mojego autorstwa ukazywały się między innymi na: wolnemedia.net; krewpapuasow.wordpress.com, amazonicas.wordpress.com i ithink.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka