31 obserwujących
5413 notek
1924k odsłony
96 odsłon

W obronie demokracji

Wykop Skomentuj

W związku z ostatnimi wydarzeniami, w sytuacji już PO wyborach, zacząłem zastanawiać się, czy nie powinienem poważnie zainteresować się działaniem na rzecz obrony demokracji. Z tego, co widać, przynajmniej jak dotąd - nie widać absolutnie nic. Ciągle tylko jakieś protesty przeciwko... demokracji jako wyrazowi woli większości.

Myślę, że sprawa jest na tyle oczywista, że każdy chce korzystać do swojego prawa do życia, a tutaj ciągle jakieś ograniczenia. Chciałby chłop robić za babę - to jest otoczony pogardą, jeżeli baba bierze się  się za męską robotę - także nic dobrego z tego nie wychodzi. A jeżeli pojawia się nowe życie - to już całe zastępy poszukiwaczy komórek aż piszczą, by to nowe życie wyskrobać w zarodku.

Innym problemem są ważne decyzje gospodarcze o charakterze politycznym. Bo jak inwestor chce zarobić na przewozie na przykład papierosów - to dybią na jego kasę jak na zmiłowanie. A jak ktoś chce kupić górę i zorganizować tam tartak, to zaraz pojawiają się jacyś obrońcy - albo gór - że niby jest to dobro ogólnonarodowe, albo obrońcy lasów, bo jest to naturalne dzieło przyrody... Dobrze, że chociaż można chcieć...


I tak właśnie nabrałem ochoty na objęcie swoim zainteresowaniem ruchu na rzecz obrony demokracji. W moim przekonaniu demokracja to władza ludu, władza większości społeczeństwa a nie uzurpatorskie narzucanie woli garstki przeciwników racjonalnych rozwiązań. Bo za rozwiązania racjonalne należy uważać to propozycje, za którymi opowiada się większość społeczeństwa.


Myślę, że moje przemyślenia w tej sprawie staną się przedmiotem rozważań i analiz, a jeżeli mam rację, to jestem gotów stnać na czele KOMITETU OBRONY DEMOKRACJI jako dobra chronionego Konstytucją...  

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka