38 obserwujących
5972 notki
2065k odsłon
  205   0

Jak nie Unia... to Białoruś !

Jakiś czas temu obiegowym powiedzeniem była alternatywa, że jak nie Unia to... Białoruś...

Chodziło o włączenie Polski w struktury Unii Europejskiej i jako najgorszy scenariusz - wskazywano połączenie się Polski z Białorusią.

Jak jest dzisiaj ?

Cóż, dzisiaj Unia Europejska finansuje nas na każdym kroku. Dzięki unii europejskiej finansowane są chyba wszystkie inwestycje ważne dla polskiego społeczeństwa w Polsce. No, może nie wszystkie i nie do końca.

A nawet wprost przeciwnie. Unia Europejska wzbogaca się o środki niewypłacane Polsce pod pretekstem braku praworządności w Polsce...

A tak przecież nie jest. W Polsce prawo przestrzegane jest powszechnie a jak ktoś jest chroniony immunitetem, to nawet prokuratura może sobie tylko ostrzyć pazury... Tu rekordem jest już 500 dniowa blokada wniosku prokuratorskiego o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej osoby, gdzie prokuratura zebrała niepodważalne dowody.


Niedawno było głośno o kolejkach polskich obywateli do białoruskich sklepów - gdzie można było zakupić kaszę, której w Polsce brakuje.

I aby jeszcze bardziej ułatwić polskiemu społeczeństwu uzyskanie dobrobytu - Białoruś postanowiła przyznawać wszystkim obywatelom Polski obywatelstwo białoruskie i umożliwić wszystkim zainteresowanym osiedlenie się na terenie Białorusi, gdzie osiedlający się Polacy mogą otrzymać zakwaterowanie i pracę...


No cóż, wszędzie możemy znaleźć sojuszników, którzy wyjdą naprzeciw problemom polskiego społeczeństwa.
Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka