31 obserwujących
5044 notki
1800k odsłon
133 odsłony

ponadnarodowa UE broni prawa człowieka do życia

Wykop Skomentuj1

Inwestycje interesujące polskie społeczeństwo stają się solą w oku komunistów, czyli grupy roszczącej pretensje do zarządzania innymi narodami. Ostatnio dość głośno jest o przekopie mierzei ułatwiającej żeglugę dla Elbląga. Ciekawe, że ten temat wzbudza ogromne kontrowersje gdzieś daleko od Polski.

Tu warto przypomnieć, że żaden kraj europejski nie interweniował w przypadku takich inwestycji, jak przekopania pustyni tworząc kanał Sueski czy też przekopanie wąskiego przesmyku między Amerykami Północną i Południową... tworząc Kanał Panamski.

Były to ogromne przedsięwzięcia, w których liczyło się skrócenie drogi morskiej z jednego oceanu do drugiego. Nie liczono się z kosztami finansowymi, trudnościami w walce z żywiołami i nie liczono ofiar ludzkiego życia, które pochłonęła inwestycja.

Nawet wcześniejsze inwestycje w tworzeniu systemu żeglugowego w Polsce w minionych wiekach nie wzbudzały takich emocji, jak przekop przez mierzeję, który ma otworzyć akwen odcięty w sposób naturalny od Morza Bałtyckiego. I to tylko dlatego, że inwestorem jest rząd stworzony przez opcję popieraną przez ogół społeczeństwa. bo gdyby była to inwestycja niemiecka, to na pewno nikt nie ważyłby się na oprotestowanie takiego zamierzenia...


Tu nawiążę do innego problemu budzącego lęki polskiego społeczeństwa. Chodzi o przeloty samolotów na bardzo dużych wysokościach i rozpylających substancje wpływające na skład powietrza na tych wysokościach. Ale ten problem nie leży w gestii zainteresowań administracji brukselskiej. Nie zabiera ona głosu w tej sprawie, dzięki czemu problemu po prostu nie ma...
Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka