Blog
Dodologia stosowana
dodozaur
dodozaur jestem Dodozaurem z Dodolandii
4 obserwujących 447 notek 177139 odsłon
dodozaur, 30 lipca 2017 r.

Gdzie są TOTALNI ?

Zastanawiam się czasem nad motywami zachowań opozycji, traumie którą przeżywają i miejscu w którym się znajdują. Nie chcę dla nich, ani dobrze, ani źle. Chcę wiedzieć czego i kiedy mogę się po nich spodziewać. 

Myślę, że po tak długim okresie rządzenia, bezkarności, byciu na świeczniku i realnej władzy, strata czegoś, co już w nich wrosło i stało się częścią zarówno pojedynczych osób, jak i całego środowiska, podobna jest do bólu po utracie kogoś bliskiego, z kim nam było dobrze i zdawało się nam, że tak będzie wiecznie.

Zajrzałem do podręcznika psychologii (wiem, to nie jest nauka ścisła) i znalazłem tam 5 etapów, które przechodzimy po ważnej stracie

Oto one :

1 Zaprzeczenie - Etap ten sprowadza się do negacji, że coś takiego mogło się w ogóle wydarzyć,  że to na pewno jakaś pomyłka i że za chwilę wszystko się wyjaśni i będzie jak dawniej.

2 Gniew - Za co nas to spotyka, są tacy co bardziej  zasłużyli. To przez tych sukinsynów, nie grali fair. Jeszcze się odegramy !

3 Targowanie - Musimy się trochę więcej postarać i będzie dobrze. Wszystkie ręce na pokład, odrabiamy straty. Zbiorowy wysiłek zawsze przynosi efekty, do roboty.

4 Depresja - To nie ma sensu, nic z tego nie będzie , nie z tymi ludźmi, ten projekt jest do kitu.

5 Akceptacja -  Wygrali i nic z tym nie zrobimy, nie ma wyjścia, trzeba się z tym pogodzić i zastanowić na poważnie co dalej.

Myślę, że jest to w miarę rzetelne odwzorowanie sytuacji. Można oczywiście do każdego etapu dodać własny, korespondujący opis.


Spokojnego wieczoru

______________________________________

Opublikowano: 30.07.2017 20:14. Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 20:29.
Autor: dodozaur
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Xiężna  O !   Ile Pani "X" ma nocnych zdjęć z komórek z 2010 roku ?  Niech się...
  • O czym Pan pisze, jaka rozszerzająca interpretacja ? Prezydent ma prawo łaski bez ograniczeń,...
  • @Julian Arden  Może nie jedynego, ale posiadającego najbardziej uniwersalne możliwości i...

Tematy w dziale