5 obserwujących
572 notki
223k odsłony
1764 odsłony

Wygląda na to, że prof. Kamil Zaradkiewicz wygrał w prawnicze szachy z SN !

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne
Wykop Skomentuj22

Sprawa ma swoją długą historię, a z racji na wiele prawniczych wywodów jest kompletnie nieczytelna dla szerszej publiki.

Warto ją jednak przypomnieć, bo w ostatnich dniach dokonał się znaczący przełom.

Pomimo bardzo mocnej obstrukcji I prezes SN prof. M. Gersdorf i prezesa IC SN sędziego D. Zawistowskiego  udało się skutecznie dostarczyć akta sprawy i pytania prawne  sędziego prof. K. Zaradkiewicza do TK. 

TK nadał już sprawie numer i bieg !  ( P 17/19 )

Nie wdając się w szczegóły, pytania są na tyle dobrze udokumentowane i zasadne, że w swoim wyroku TK  może tylko potwierdzić słuszność rozumowania sędziego Zaradkiewicza, a ponieważ wywód korzysta z tej samej prawnej logiki co pytania prejudycjalne skierowane przez SN do TSUE, niekorzystny dla Polski wyrok ETS, będzie oznaczał również, że sposób powoływania sędziów przez poprzednią KRS od roku 2010, ma tą samą wadę prawną, co sugerowana w pytaniach prejudycjalnych SN, decyzje nowej KRS.

Czyli na dzień dzisiejszy mamy szach i lepiej żeby tak zostało, dalsze ciągnięcie tej sprawy zarówno przez ETS, jak i SN spowoduje, że wielu sędziów powołanych po 2010 roku straci swoje stanowiska, a ich dotychczasowe wyroki mogą być uznane za nieważne.

PS To już druga po TK wygrana batalia prof. Kamila Zaradkiewicza  z kastą, dziękuję !


Spokojnego dnia


 


Wykop Skomentuj22
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka