elementy programu
Ściąga dla partii politycznych
10 obserwujących
539 notek
140k odsłon
521 odsłon

Komunizm, nazizm, faszyzm...

Wykop Skomentuj20

Wciąż bardzo silna jest rosyjska propaganda na tym forum. Agenci Rosji wciąż próbują nas przekonywać, że naziści byli gorsi niż komuniści, że frankiści byli gorsi niż komuniści, że Pinochet był gorszy niż Allende, ... To niemal ta sama propaganda jak 50 lat temu - propaganda zwana fałszywie "sowiecką". Wiem, że wielu głupców wciąż się na nią nabiera. Wciąż wojska niemieckie "najeżdżały" w języku głupców, a wojska rosyjskie "wyzwalały". Jak sprawić, żeby ludzie mniej inteligentni byli bardziej odporni na kłamstwa rosyjskiej (sowieckiej) propagandy?

Pomyślałem sobie, że słowo "faszyzm" można użyć jako pojęcia najbardziej ogólnego, tak żeby było widać, że komunizm, nazizm, fundamentalizm, baasizm, apartheid, ... - to są tylko różne nazwy na różne odmiany zła zwanego faszyzmem. Kubańczycy, Libijczycy, Syryjczycy, Persowie, Wietnamczycy, Czerwoni Khmerzy, Hiszpanie, Chilijczycy... to przykłady narodów, które tak samo, jak Rosjanie, Niemcy i Chińczycy, uległy pokusie oddania się w niewolę faszystom. Niech to właśnie słowo "faszysta" tak samo oznacza Rosjanina służącemu Stalinowi, tak samo oznacza Niemca służącemu Hitlerowi, Chilijczyka służącego Allende, Chilijczyka służącemu Pinochetowi, Afrykańczyka służącemu apartheidowi...

Dopiero zimna wojna pozwoliła oddzielić ziarno od plew. Siły zła skupiły się wokół ZSRR, siły dobra skupiły się wokół USA. USA pomagały wrogom Rosji, pomagały narodom zniewolonym przez Rosjan (takim jak my, Polacy), pomagały narodom zniewolonym przez faszystów (komunistów, nazistów, ...), pomagały narodom walczącym o wolnoć i demokrację. Podczas zimnej wojny coraz jaśniej siły dobra opowiadały się po jednej stronie, a siły zła po stronie przeciwnej. Po upadku ZSRR szybko upadły reżimy wspierany przez Rosjan (za nasze pieniądze).

Jednym z takich reżimów był apartheid. Rosjanie pomagali faszystom, Amerykanie pomagali Murzynom walczącym o wolność. Sowiecka propaganda nadal głosi, że było odwrotnie, ale fakty są inne. To Rosjanie łamali embargo ONZ, a Amerykanie pilnowali, żeby było ono przestrzegane. W innych krajach Afryki, w których nie rządzili faszyści, Rosjanie pomagali faszystowskim partyzantom, np. w Angoli, ale nie pomagali Murzynom z RPA. Dopiero po upadku ZSRR reżim RPA upadł, bo Rosja mu przestała pomagać. Biali w RPA po zerwaniu z Anglią stali się tacy sami jak naziści i komuniści - stali się bratnimi duszami Rosjan.

Umówmy się, że stalinizm był odmianą faszyzmu. Maoizm był odmianą faszyzmu. Nazizm był odmiana faszyzmu. Fundamentalizm jest odmianą faszyzmu - to najnowsza odmiana faszyzmu, wymyślona przez Rosjan w roku 1968 po przegranej wojnie z Izraelem. W obozach szkoleniowych założonych po roku 1968 dla terrorystów Rosjanie, a dokładniej - rosyjscy faszyści szkolili nie tylko terrorystów, ale także islamskich faszystów,. To był największy sukces rosyjskiego imperium zła - rosyjskiego faszyzmu. Udało się Rosji stworzyć sieć krajów rządzonych przez faszystów islamskich: Iran, Irak, Syria, Libia itd. Warto zauważyć, że w tym czasie w Afganistanie islamiści walczyli po stronie USA przeciwko faszystom. To właśnie Afgańczycy walczący o wolność z pomocą USA pokonali ZSRR i doprowadzili do upadku RWPG. A kiedy USA przestały im pomagać, Afgańczycy ulegli inwazji islamskich faszystów - to był ostatni pośmiertny sukces satelitów faszystowskiej Rosji. Rosjanie w końcu pokonali Afgańczyków, ale zrobili to rękami islamskich zdrajców - islamskich faszystów...

Czy nie jest to bardziej klarowna forma opisu rzeczywistości? Moim zdaniem taki opis jest bardziej odporny na sowieckie, rosyjskie i islamskie kłamstwa.

Wykop Skomentuj20
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka