elementy programu
Ściąga dla partii politycznych
15 obserwujących
887 notek
229k odsłon
  132   0

Najnowsze odkrycie - starożytne miasta Amazonii

Wracam po wakacyjnej przerwie do jednego z moich stałych nurtów - do dzielenia się z Wami najnowszymi odkryciami naukowców, które znam dzięki prenumeracie ŚN, WiŻ i Uranii PA. Zaczynam nadrabiać zaległości z lipca. Coś z WiŻ.

W Boliwijskiej części Amazonii naukowcy odkryli miasta, które powstały 1500 lat temu i funkcjonowały prawie 1000 lat. To odkrycie dopełnia obrazu, która znam z innych artykułów i książek na ten temat. Po odkryciu opuszczonych miast w dżunglach Azji, Afryki, Ameryki Środkowej,  Północnej i Andach mamy wreszcie miasta odkryte w Amazonii. Obraz jest jasny - mamy uniwersalny wzorzec rozwoju cywilizacji - wszędzie rozwijały się miasta i cywilizacje, a te, które wcześniej były nieznane Europejczykom, upadały od razu po ich odkryciu przez misjonarzy.

W Amazonii wciąż odkrywane są nowe nieznane plemiona. Pisałem już kiedyś o tym - artykuł na ten temat był kilka lat temu w ŚN. Scenariusz takiego odkrycia jest zawsze ten sam. Lokalne władze zamykają teren, gdyż wiadomo od dawna, że wystarczy jeden kontakt, aby zniszczyć takie plemię. Jednak misjonarze zawsze znajdą sposób, żeby się przekraść. Po pierwszym kontakcie umiera około 90% populacji w pierwszej fali epidemii różnych chorób, które przyniósł ze sobą ten misjonarz. Potem kolejne zarażenia dokonują dzieła.

Trzeba podkreślić, że misjonarze nie robią tego specjalnie, misjonarze wciąż nie wiedzą o tym, dlaczego wyginęli Indianie. Misjonarze jakoś inaczej są edukowani - omija ich podstawowe wykształcenie, które wszyscy wynosimy ze szkoły - oni naprawdę nie wiedzą, że niechcący stają się sprawcami ludobójstwa.

Drugą interesującą kwestią jest informacja. O tym pisano już wiele lat, kiedy odkryto w zakamarkach Watykanu zapomniane relacje i dokumenty z misji do Afryki Środkowej z wybrzeży zachodnich badanych przez Portugalczyków. Okazało się, że pierwsi misjonarze odkryli w środku Afryki wielkie miasta i nowoczesne państwa murzyńskie. Watykan postanowił ocenzurować, utajnić i ukryć te wszystkie relacje, jednocześnie nakazał zniszczyć te cywilizacje, gdyż oficjalna doktryna Kościoła nakazywała Murzynów traktować jako bezdusznych półludzi, stworzonych na niewolników. Wreszcie zniszczono wszystkie dokumenty, które nie zostały jeszcze ukryte tak dobrze, że niszczyciele nie mogli ich odnaleźć.

Czekają nas więc nowe odkrycia, jak Watykan zareagował na odkrycie 500 lat temu cywilizacji w Amazonii. 

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale