24 obserwujących
205 notek
196k odsłon
  2022   0

Super expresowa szczepionka Pfizer Inc. - cieszyć się czy płakać?

W oficjalnym komunikacie, na stronie internetowej Pfizer, Inc. czytamy; https://www.pfizer.com/news/press-release/press-release-detail/pfizer-and-biontech-announce-vaccine-candidate-against


•    W  III etapie po  pierwszej  analizie skuteczności szczepionki  stwierdzono, że  szczepionka jest skuteczna w ponad 90% w zapobieganiu COVID-19 u badanych woluntariuszy, którzy  nie byli  wcześniejszej zainfekowani  wirusem  SARS-CoV-2.
•     Oceniono 94 potwierdzone przypadki COVID-19 u uczestników badania.
•    W badaniu wzięło udział 43 538 woluntariuszy, nie zaobserwowano żadnych poważnych objawów  wskazujących, że szczepionka jest niebezpieczna; Nadal gromadzone są dodatkowe dane dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności.
•    Pfizer Inc. złoży do Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) wniosek o zezwolenia na użycie szczepionki w sytuacjach wyjątkowych  (EUA) wkrótce po osiągnięciu wymaganego etapu bezpieczeństwa, co  ma nastąpić w trzecim tygodniu listopada
•     Badanie kliniczne,  będzie kontynuowane dopóki  do końcowej analizy  będziemy mieli  w sumie  164 potwierdzone  przypadki COVID-19   w celu zebrania dalszych danych i scharakteryzowania wyników działania szczepionki.

              Analiza wyników została przeprowadzona przez niezależną komisję monitorującą dane.   Oceniano 94  badania wśród których zarejestrowane  do tej pory  infekcje,   wśród tych którzy otrzymali szczepionkę.   Poniżej w telegraficznym skrócie raport tej komisji.

            Uczestnicy byli testowani tylko wtedy, gdy mieli objawy. Oznacza to, że możliwe jest, że niektórzy zaszczepieni uczestnicy nadal mogli złapać wirusa i nie zachorować, a stali się bezobjawowymi nosicielami i rozprzestrzeniać wirusa. Jeśli szczepionka nie zadziała , wskaźnik infekcji może wzrosnąć wśród tych, którzy ją otrzymali.   Firma nie podała, ile zakażeń do tej pory wystąpiło u osób starszych, które są najbardziej zagrożone chorobą. Ostatecznych  danych więc nie ma -  nie były  więc analizowane, recenzowane ani publikowane. Pfizer i BioNTech twierdzą, że po ukończeniu badań przedstawią dane do naukowej publikacji i recenzji.
Suma sumarum komisja stwierdziła, że nie  jest jasne, czy szczepionka zapobiega ciężkiej chorobie, czy też zapobiega przenoszeniu wirusa z osoby zakażonej na osobę, która nie jest, czy może łagodzi przebieg choroby.

           Ostatecznych  danych  nie ma i nie będzie prze lata  -  nie były  więc analizowane, recenzowane ani publikowane. Pfizer i BioNTech twierdzą, że po ukończeniu badań przedstawią dane do naukowej publikacji i recenzji.
              Ponadto szczepionka wymaga przechowywania w temperaturze  minus 70-80 C, co będzie problemem w logistyce transportu, szczególnie w krajach nierozwiniętych, a także odpowiedniego wyposażenia punktów szczepienia w odpowiednie zamrażarki, co nawet dla rozwiniętych krajów będzie olbrzymim obciążeniem finansowym. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Te lotne punkty testowania przez wojsko Macierewicza premier zamierzał przekształcić na punkty szczepienia. No nie da się!
Tyle w telegraficznym skrócie   dowiedzieliśmy się o szczepionce Pfizer Inc.  

Spróbujmy przeanalizować ten komunikat na zdrowy chłopski rozum.

                Pfizer podał, że w III fazie badania klinicznego BNT162b2 rozpoczętego  27 lipca, które  do tego czasu objęło 43 538 uczestników, z których 38 955 otrzymało  drugą dawkę szczepionki  8 listopada 2020 r.
Dalej w komunikacie czytamy: „...podział przypadków na osoby zaszczepione i osoby, które otrzymały placebo, wskazuje na współczynnik skuteczności szczepionki powyżej 90% po 7 dniach od podania drugiej dawki. Oznacza to, że ochronę uzyskuje się 28 dni po rozpoczęciu szczepienia, które składa się ze schematu 2-dawkowego. W miarę kontynuacji badania ostateczny odsetek skuteczności szczepionki może się różnić.
             DMC ( niezależna komisja oceniająca wyniki) nie zgłosiła żadnych poważnych obaw dotyczących bezpieczeństwa i zaleca, aby badanie kontynuowało gromadzenie dodatkowych danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności zgodnie z planem. Dane zostaną omówione z organami regulacyjnymi na całym świecie...”          

            Cały ten komunikat nie trzyma się kupy.  Więcej niewiadomych niż wiadomych. Ile osób otrzymywało placebo? Skąd się wzięło 94 chorych na Covid 19? Czy to chorzy szczepieni czy z obydwu grup?                       

              Ogłoszenie 90% skuteczności  szczepionki na oficjalnej stronie firmy - dzień po podaniu II dawki szczepionki  - 09 listopada o godz  - 06:45 rano  wydaje się absurdalne. Ale ..w tym szaleństwie jest metoda, którą być może tłumaczy poniższa informacja.           

            Kiedy Pfizer Inc. i niemiecki partner BioNTech ogłosili w poniedziałek, że ich szczepionka COVID-19 jest w 90% skuteczna, akcje firmy  poszybowały w górę o 7 %,  a dyrektor generalny  Pfizera  Albert Bourla sprzedał kilka godzin później 62% swoich akcji w firmie za  5,6 miliona USD. To zwróciło uwagę . Ale Pfizer zastosował wypróbowaną i przetestowaną odpowiedź. „Sprzedaż tych akcji jest częścią osobistego planu finansowego Bourli i wcześniej ustalonego planu (10b5-1), który umożliwia, zgodnie z zasadami SEC, głównym akcjonariuszom i osobom posiadającym dostęp do informacji poufnych spółek notowanych na giełdzie obrót określoną liczbą akcji we wcześniej ustalonym czasie ”.  Intencją planu wprowadzonego 3 miesiące wcześniej  jest umożliwienie kierownictwu firmy prowadzenia regularnej, skromnej sprzedaży akcji firmy przez dłuższy czas. Innymi słowy co komunikat o zwiększonej skuteczności szczepionki – to każdy z „kierownictwa” zarobi te skromne parę milionów i wszystko zgodnie z regulacją (komisji giełdowej) SEC.  
            Póki co Pfizer czeka na 70 infekcji Covid 19 wśród badanych, bowiem faza  III badań  zakończy się, kiedy:
• odnotuje się  164 infekcje i
• co najmniej połowa uczestników badania bedzie monitorowana  pod kątem skutków ubocznych przez co najmniej dwa miesiące!         

Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości