Patrzone z Kanady
Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciȩżać mamy... "If you start to take Vienna, take Vienna"- Bonaparte
9 obserwujących
313 notek
189k odsłon
  291   0

Walka z Koronowirusem a wolności osobiste.

image

Okazuje siȩ że jest już, i to od jakiegoś już czasu, dostȩpna technologia która posiada realny potencjał informowania przechodnia o obecności innego przechodnia w jego pobliżu który jest zarażony koronowirusem.

Otoż firmy Google, Microsoft i Apple mają już gotowe algorytmy, które wystarczy tylko zainstalować w komórkach dzisiejszych użytowników jako APP I komórka bȩdzie im pikać lub vibrować kiedy zbliżają siȩ do osoby chorej lub zarażonej.

Wymaga to jedynie tego żeby każdy kto jest chory wprowadził tȩ informacjȩ o swojej chorobie do swojej komórki, ale jest również taka możliwość że ktoś trzeci może to zrobić nie pytając siȩ o zdanie, mając na przykład dostȩp do numeru telefonu naszej komórki i jej id które jest dostepne od naszej firmy telefonicznej lub z danych producenta gdzie rejestrujemy kupno i początek okresu gwarancji.

Metoda ta została już zgłoszona do grupy “task force” Donalda Trumpa do walki z koronowirusem, wiec w USA zrobiło siȩ dość głośno, bo niektórzy Amerykanie uważają to jako atak na ich wolności gwarantowane im przez konstytucje.


Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie