Patrzone z Kanady
Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciȩżać mamy... "If you start to take Vienna, take Vienna"- Bonaparte
6 obserwujących
234 notki
134k odsłony
418 odsłon

O Żydach dobrych i złych Polakach

Wykop Skomentuj18

Te ostatnie wybryki to jest bardzo dziwne zachowanie Izraela. A może typowe? Co oni z tego mają? Co ugrali dla siebie w tej konfrontacji? Czy dziś czują się lepiej? Czy dostarczono im satysfakcji, czy ktoś im zrobił dobrze, ukoił ich rany?

Otóż mamy na żywo pokaz i przedstawienie rozegrane przez Netanjahu i Azari w którym po raz kolejny potwierdza się opinia że Izrael to banda zwykłych chuliganów i opryszków. Nauka z tego dla innych jest taka ze siadanie z nimi przy jednym stole każdy powinien brać tylko na swoja własną odpowiedzialność.

Ktokolwiek jest myślący na tym Świecie to wie że konflikt, tak jak on jest postawiony jest w zasadzie nierozwiązywalny ze względu na duża subiektywność ocen, przyzwolenie na emocjonalność wymieszane z uzasadnionymi trudnościami na precyzyjny opis historyczny.

Oczywistym jest że holocaust który miał miejsce na terenach IIRP i dzisiejszej Polski nie mógłby się odbyć bez, jak byśmy tego nie nazwali, współpracy ludności miejscowej. Nawet operator pociągu który wiózł Zydów do Treblinki w filmie Soah był miejscowym kolejarzem.

Tego nie można zaprzeczać, tak prawdopodobnie było. Ktoś zbudował baraki Auschwitz, ktoś wymurował krematorium, ktoś postawił komin a ktoś jeszcze inny pociągnął rurki i całą instalację do łaźni gdzie gazowano ludzi. Można by długo oczywiście wymieniać…a potem wziąć się do roboty i ustalić przekrój narodowościowy kooperantów. Wyszłoby oczywiście ze byli by tam wszyscy, łącznie z przedstawicielami społeczności żydowskiej.

Z tego co widać dziś, to szanse na unormowanie stosunków z Izraelem są mało prawdopodobne. Oni dziś stosują nieomal tą samą technikę siania nienawiści, którą Hitlerowi udało się zasiać w stosunku do nich. Trzeba sobie raczej zdać z tego sprawę i z tym żyć niż próbować stosunki z Izraelem normalizować.

To nie jest normalny kraj, to nie są normalni ludzie. To są ludzie zainfekowani chorobą strasznego cierpienia i brutalnej świadomości przeżycia eksterminacji swojego narodu.

Powinniśmy ich jednak rozumieć. My to mamy cały czas, my przyzwyczailiśmy się do tego.


Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka