Droga donikąd Droga donikąd
124
BLOG

Ani dla opozycji i koalicji nie liczymy się my - Polacy

Droga donikąd Droga donikąd Polityka Obserwuj notkę 0

Jak podaje tygodnik Forbes, Pod koniec września tego roku jawny dług publiczny przekroczył 57% PKB, teraz w październiku mamy już dług w wysokości 58,3% PKB. We wrześniu 2013, Fundacja Obywatelskiego Rozwoju policzyła, że całkowity dług wynosi 250% PKB.
 
Przypominam sobie te informacje, kiedy zapominam, dlaczego największa partia opozycyjna PiS i rządząca zajęte są „brzozą”, Antonim Macierewiczem i jego nieszczęsną komisją. Przypominam sobie, gdy słucham kolejnych informacji ekonomicznych, z których dowiaduję się, że Polacy walczą w sądach i trybunałach z fiskusem, o to, by nie płacić podatku od nieodpłatnych imprez integracyjnych i pakietów pracowniczych. Bezsensownych planów podatkowych Ministra Rostowskiego jest więcej.  I nimi nikt się pewnie z PiS nie zajmie, bo temat nie nośny, nie medialny. Lepsza kolejna konferencja, na której leśnik z USA, myli worek ze śmieciami z drzewem. Dodajmy, że dodatkowo lansuje się w telewizji, pokazując symbol podrzynania gardła Bogu ducha winnemu operatorowi czy dziennikarzowi z TVN.
 
Wczoraj trwała debata na temat referendum w sprawie anulowania pseudoreformy posyłania dzieci od 6 lat do szkoły. 950 tys. podpisów poparcia Polaków nie wymusiło na marszałkini Sejmu RP, by szybko przegłosować projekt społeczny, tak mocno poparty. Głosowanie przełożone. Bo może nikt nie zauważy następnym razem, że koalicja w Sejmie przegłosowała i wyrzuciła do kosza, tak mocny opór prawie 1 mln. Polaków, że nie chcą zmian, wolą posyłać dzieci do szkoły od 7 roku życia, jak Finowie. Wolą w edukacji drugą Finlandię w Polsce, Finlandię, która ma najlepsze wyniki we wszelkich rankingach edukacyjnych w Europie, np. ma najwięcej obywateli w Europie, którzy czytają ze zrozumieniem.
I co ? I nic, w mediach Antoni Macierewicz – konferencja albo Sharon Stone z panią E.Kopacz.
 
Ani dla opozycji, ani dla koalicji nie liczy się nic, prócz towarzyskiej nawalanki smoleńskiej. Dlaczego? Dlatego, że koalicji jest na rękę, polemizować z wypowiedziami „ekspertów” smoleńskich, którzy już się dawno skompromitowali, choćby korzystając z ukraińskiego fotomontażu, czy tego zdjęcia z workiem na śmieci. Zaś dla opozycji, nie mającej wśród swoich członków ekonomistów, programu dla Polski, lepiej wykazywać, że D.Tusk to zdrajca a prokuratura kolaboruje z Rosją.
 
Ani dla opozycji i koalicji nie liczymy się my - Polacy.
 

"Tylko prawda jest ciekawa" J.Mackiewicz

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka